Notowania

technologie
20.10.2015 08:55

Creston złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia SMT Software Services oraz Nilaya

Podziel się
Dodaj komentarz

Creston Investments sp. z o.o. złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcie kontroli przez nad SMT Software Services S.A. oraz Nilaya sp. z o.o., podał Urząd.

Wniosek wpłynął 14 października, sprawa jest w toku, podano na stronie UOKiK.

"Zamiar koncentracji będący przedmiotem zgłoszenia polega na przejęciu przez Creston Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, kontroli nad SMT Software Services S.A. z siedzibą w Warszawie, a za jej pośrednictwem kontroli nad jej spółkami zależnymi: (i) SMT Software GmbH z siedzibą we Fryburgu Bryzgowskijskim, Niemcy; (ii) SMT Software Ltd z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania, a także kontroli nad Nilaya sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie poprzez nabycie wszystkich akcji SMT Software Services S.A. oraz udziałów Nilaya sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Creston Investments sp. z o.o. jest spółką zależną od funduszu Polish Enterprise Fund VII L.P Głównym celem działalności funduszu jest prowadzenie działalności inwestycyjnej - nabywanie lub obejmowanie i sprzedaż bezpośrednio lub za pośrednictwem spółek zależnych akcji/udziałów spółek.

"Obszar działalności spółek portfelowych należących do grupy kapitałowej funduszu jest zróżnicowany, a realizowane inwestycje nie są ukierunkowane na żadną konkretną gałąź handlu lub przemysłu" - czytamy także.

Nabywane spółki świadczą usługi IT polegające na tworzeniu oprogramowania w ramach outsourcingu. Działalność ta obejmuje terytorium Polski oraz zagranicę.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz