Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cztery firmy zainwestują min. 365 mln zł, dadzą 450 miejsc pracy w Łódzkiej SSE

0
Podziel się:
Cztery firmy zainwestują min. 365 mln zł, dadzą 450 miejsc pracy w Łódzkiej SSE

Cortizo, HSV Polska, Isopak Poland i Uma Investments otrzymały zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, poinformowała strefa.

"Firmy, które odebrały zezwolenia poniosą wydatki inwestycyjne w kwocie co najmniej 365 mln zł oraz utworzą co najmniej 113 nowych miejsc pracy i utrzymają ponad 450 miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Cortizo Sp. z o.o. - producent i dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa otrzymał zezwolenie na rozbudowę i zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Radomsku, podano także.

"Isopak Poland Sp. z o.o., który należy do grupy kapitałowej Isopak Adriatica S.P.A. - jednego z europejskich liderów i największych włoskich producentów opakowań ze styropianu, planuje rozbudowę i zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu oraz nabycie maszyn i urządzeń technicznych w celu realizacji przedmiotowego projektu" - czytamy w komunikacie.

HSV Polska Sp. z o.o., która posiada trzy funkcjonujące fabryki opakowań i izolacji styropianowych: w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu planuje zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz zautomatyzowanie systemu odbioru wyrobów, dzięki którym nastąpi istotny wzrost wydajności produkcyjnej zakładu, podano także.

"Uma Investments Sp. z o.o. to spółka która należy do grupy kapitałowej Kellogg Company. produkuje przekąski Pringles i planuje zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Kutnie poprzez zakup i montaż dwóch nowych linii produkcyjnych" - czytamy w komunikacie.

Przez ponad 19 lat istnienia Łódzkiej SSE, wydano 290 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13 mld zł, dzięki którym powstało ponad 33 tysięcy miejsc pracy.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)