Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Deweloper nie wyklucza finansowania giełdowego

0
Podziel się:

Firma deweloperska Scan Development, której obligacje o wartości 47 mln zł zadebiutowały dziś na rynku Catalyst, nie wyklucza, że w celu finansowania kolejnych inwestycji mogłaby sięgnąć po kapitał giełdowy.

Deweloper nie wyklucza finansowania giełdowego
bEErzXQR

Firma deweloperska Scan Development, której obligacje o wartości 47 mln zł zadebiutowały dziś na rynku Catalyst, nie wyklucza, że w celu finansowania kolejnych inwestycji mogłaby sięgnąć po kapitał giełdowy, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Zbigniewa Jamki.

_ - Do końca roku wykończymy szpital św. Rafała w Krakowie, którego nieruchomości jesteśmy właścicielem. Rynek medyczny się rozwija - powstają nowe niepubliczne szpitale, rośnie rynek abonamentów medycznych, a za tym idzie potrzeba nowych powierzchni szpitalnych. Nie wykluczam wariantu, że rozwijając się jako deweloper dla branży medycznej moglibyśmy sięgnąć w przyszłości po finansowanie giełdowe _ - powiedział Jamka.

Scan Development zarządza i wynajmuje nieruchomość szpitala św. Rafała. Właścicielem spółki jest czołowa w Małopolsce firma medyczna Scanmed, która wynajmuje większość powierzchni w szpitalu św. Rafała. Obie firmy należą do grupy giełdowego funduszu Black Lion NFI. Według słów prezesa, Scanmed ma zapewnione umowy z NFZ do 2013 roku.

bEErzXQT

Wartość nieruchomości oszacowano na 106,8 mln zł, z kolei hipoteka umowna związana z zabezpieczeniem obligacji spółki ustalona została na 60,33 mln złotych. Na przełomie lutego i marca bieżącego roku spółka pozyskała 47 mln zł z emisji zabezpieczonych obligacji trzyletnich ze stałym kuponem 9,45%. Kwota 40 mln zł została przez spółkę wykorzystana do wykupienia swoich udziałów od Scanmed i ich umorzenia.

_ - Finalnie sfinansowaliśmy tą operacją sporą część budowy szpitala _ - powiedział prezes Scan Development. Dodał, że kolejne 1,3 mln zł zostało przeznaczone na spłatę pożyczek od Scanmed, a pozostałe 5,6 mln zł sfinansują wydatki inwestycyjne.

Dodał, że wykup obligacji może nastąpić przez sprzedaż szpitala do specjalistycznego funduszu lub pozyskanie inwestora - funduszu VC/PE. Grupa nie wyklucza też długoterminowego zaangażowania w projekcie.

W 2010 przychody spółki wyniosły 2,08 mln zł, a EBITDA 31,69 mln zł, firma prognozuje na 2011 rok przychody rzędu 8,76 mln zł, EBITDA 5,7 mln zł, z kolei na 2012 rok szacuje odpowiednio 9,7 mln zł i 6,47 mln zł.

bEErzXQZ
bEErzXRu
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)