Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA poszukuje innowacyjnych spółek

0
Podziel się:

DGA szuka obecnie innowacyjnych spółek, na wczesnym etapie rozwoju, w które mogłaby się zaangażować kapitałowo. W II kw. spodziewane są lepsze wyniki finansowe niż w I kw.

DGA poszukuje innowacyjnych spółek
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

*DGA szuka obecnie innowacyjnych spółek, na wczesnym etapie rozwoju, w które mogłaby się zaangażować kapitałowo. W II kw. spodziewane są lepsze wyniki finansowe niż w I kw., spółka zakłada też istotną poprawę wyników w całym roku. *

_ Chcemy inwestować w innowacyjne projekty i rozglądamy się po rynku. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z trzema spółkami. Są to firmy w fazie start-upów. Najbliższe finalizacji wydają się projekty związane z energetyką odnawialną _ - powiedział prezes DGA Andrzej Głowacki.

Prezes liczył na finalizację jednej planowanej akwizycji już w kwietniu, ale DGA wycofała się z inwestycji po przeprowadzeniu due- diligence.

W marcu DGA podpisało umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie docelowo pakiet 50 proc. udziałów w spółce Braster.

Braster to firma założona przez polskich naukowców w celu komercjalizacji innowacyjnej technologii pozwalającej na wykrywanie zagrożenia rakiem piersi. Spółka ta pozyskała środki w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w wysokości 2,2 mln zł, przeznaczone na przeprowadzenie prac badawczo- rozwojowych oraz inwestycje związane z wdrożeniem produkcji seryjnej.

_ Chcemy inwestować w projekty podobne do Brastera, czyli innowacyjne spółki, które pozyskały finansowanie unijne na swoje projekty _ - powiedział Głowacki.

DGA we wtorek rano przedstawiło wyniki za I kwartał.

Skonsolidowany zysk netto wyniósł 0,26 mln zł w porównaniu do 2,8 mln zł straty w I kw. 2008 r., przychody ze sprzedaży wyniosły 6,08 mln zł wobec 8,4 mln zł.

W I kw. koszty sprzedaży i ogólnego zarządu spadły łącznie o 24 proc. r/r. Spadek kosztów sprzedaży wiązał się z niższą intensywnością działań promocyjno-marketingowych, a niższe koszty zarządu wynikały z przeprowadzonych procesów restrukturyzacji.

_ Spodziewamy się, że drugi kwartał tego roku będzie lepszy od pierwszego. Na polepszenie rezultatów będą miały wpływ duże projekty współfinansowane ze środków unijnych, jak również projekty z zakresu prywatyzacji spółek Skarbu Państwa _ - powiedziała prokurent DGA Anna Olszowa.

_ Naszym głównym zadaniem jest utrzymanie pozytywnej tendencji oraz dodatniego wyniku w następnych kwartałach. Zakładamy, że w całym roku nasze wyniki ulegną znaczącej poprawie _ - dodała.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)