Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DI BRE rekomenduje 'redukuj' akcje Cersanitu

0
Podziel się:

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 1 kwietnia, wydali rekomendację redukuj dla akcji Cersanitu oraz wyznaczyli cenę docelową na poziomie 13,63 zł.

DI BRE rekomenduje 'redukuj' akcje Cersanitu
(Sjgh/Dreamstime)

*Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 1 kwietnia, wydali rekomendację _ redukuj _ dla akcji Cersanitu oraz wyznaczyli cenę docelową na poziomie 13,63 zł. *

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji Cersanitu na poziomie 16,03 zł, a w piątek na zamknięciu za papiery spółki płacono 15,40 zł.

Zdaniem analityków, pierwszy kwartał 2010 roku może być rozczarowujący dla inwestorów.

_ Mroźna i śnieżna zima wpłynęła negatywnie na decyzje związane z rozpoczęciem remontów i prac modernizacyjnych _ - napisano.

_ W spółce nadal aktualny pozostaje temat potencjalnej emisji akcji, która zwiększyłaby kapitał zakładowy o 20 proc. Naszym zdaniem nie bez znaczenia dla Cersanitu są również zapowiadane na pierwszą połowę roku duże oferty publiczne. Zagroziłyby one obecności spółki w indeksie WIG 20. Spodziewamy się, iż Cersanit mógłby opuścić indeks już podczas wrześniowej rewizji _ - dodano.

Analitycy uważają, że sytuacja na rynku ceramiki sanitarnej jest trudna, jednak nie powinna już powtórzyć się wojna cenowa, jaka miała miejsce w pierwszej połowie 2009 roku.

_ Słabszy popyt na materiały wykończeniowe połączony z dużym poziomem konkurencji w branży sprawia, że producenci ceramiki sanitarnej zmuszeni są obniżać ceny lub znacząco zmniejszać poziom przychodów. Sytuację pogarszają zachodnioeuropejscy producenci płytek, którzy nie mogąc zbyć asortymentu na rynkach lokalnych agresywnie wchodzą na rynek polski. Na otoczenie rynkowe niekorzystnie wypływa także umacniająca się złotówka _ - napisano.

_ Spodziewane ożywienie w branży na początku pierwszej połowy roku z pewnością powstrzyma dalsze spadki cen materiałów wykończeniowych. Prawdopodobnie nie dojdzie już do wojny cenowej jaka miała miejsce w pierwszej połowie 2009 roku. Wciąż jednak sytuacja na rynku pozostaje trudna, co znajdzie swoje miejsce w realizowanych marżach _ - oceniają analitycy.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)