Notowania

pkn
23.07.2009 08:56

DM PKO BP podniósł rekomendację dla PKN Orlen

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 15 lipca podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do akumuluj z redukuj i wyznaczyli cenę docelową dla akcji płockiego koncernu na 30,40 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(urbanlegend/CC/Flickr)

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 15 lipca podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do _ akumuluj _ z _ redukuj _ i wyznaczyli cenę docelową dla akcji płockiego koncernu na 30,40 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji PKN Orlen wynosił 26,80 zł. Na zamknięciu środowej sesji za jedną akcję spółki płacono 27,15 zł.

_ Obecna wycena rynkowa koncernu utrzymuje się nadal poniżej wartości księgowej (0,56 P/BV po I kw.09). Ostatnio gorsze zachowanie kursu wiąże się z korektą na rynku surowców, uważamy jednak, iż wraz z poprawą klimatu inwestycyjnego oraz kontynuacją wzrostów cen ropy akcje PKN mają potencjał wzrostu _ - napisano w raporcie DM PKO BP.

_ Niemniej jednak należy liczyć się z tym, iż ryzyko związane z inwestowaniem w walory PKN jest wysokie, ze względu na niepewność co do kierunku, w jakim dalej pójdzie rynek akcji oraz trwałość wzrostowego trendu cen ropy _ - dodali analitycy.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pkn, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz