Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM PKO BP podniósł rekomendację dla PKN Orlen

0
Podziel się

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 15 lipca podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do akumuluj z redukuj i wyznaczyli cenę docelową dla akcji płockiego koncernu na 30,40 zł.

DM PKO BP podniósł rekomendację dla PKN Orlen
(urbanlegend/CC/Flickr)
bDBlgirp

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 15 lipca podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do _ akumuluj _ z _ redukuj _ i wyznaczyli cenę docelową dla akcji płockiego koncernu na 30,40 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji PKN Orlen wynosił 26,80 zł. Na zamknięciu środowej sesji za jedną akcję spółki płacono 27,15 zł.

_ Obecna wycena rynkowa koncernu utrzymuje się nadal poniżej wartości księgowej (0,56 P/BV po I kw.09). Ostatnio gorsze zachowanie kursu wiąże się z korektą na rynku surowców, uważamy jednak, iż wraz z poprawą klimatu inwestycyjnego oraz kontynuacją wzrostów cen ropy akcje PKN mają potencjał wzrostu _ - napisano w raporcie DM PKO BP.

bDBlgirr

_ Niemniej jednak należy liczyć się z tym, iż ryzyko związane z inwestowaniem w walory PKN jest wysokie, ze względu na niepewność co do kierunku, w jakim dalej pójdzie rynek akcji oraz trwałość wzrostowego trendu cen ropy _ - dodali analitycy.

bDBlgirS
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)