Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM PKO BP rekomenduje 'akumuluj' TVN

0
Podziel się

Analitycy DM PKO BP w raporcie z 18 grudnia wydali rekomendację akumuluj TVN, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 14,49 zł.

DM PKO BP rekomenduje 'akumuluj' TVN
bEgTStGZ

*Analitycy DM PKO BP w raporcie z 18 grudnia wydali rekomendację _ akumuluj _ TVN, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 14,49 zł. *

W ocenie analityków DM PKO BP mijający rok był dla całej branży reklamowej wyjątkowo trudny, gdyż z powodu kryzysu reklamodawcy cięli budżety, co przełożyło się na mniejsze wpływy dla TVN i innych spółek żyjących z reklamy. Natomiast stacje telewizyjne obniżyły swoje cenniki, a spadek cen wpłynął na gorsze przychody z reklam. Analitycy szacują, że w efekcie wartość rynku reklamy telewizyjnej spadła o 13-16 proc.

_ Rożne są także oczekiwania co do 2010 r. W przypadku zakończenia kryzysu branża reklamowa powinna należeć do najszybciej wzrastających. Tym niemniej większość specjalistów bardzo ostrożnie wypowiada się na ten temat. W dużym stopniu wynika to z wielkości budżetów reklamowych jakimi będą dysponować reklamodawcy, a te ustalane będą na początku przyszłego roku _ - napisano w raporcie.

bEgTStHb

_ Wydaje się jednak, że sytuacja z 2009 r. już się nie powtórzy i można założyć, ze rynek reklamy zacznie rosnąć (zwłaszcza w drugiej połowie przyszłego roku). Pierwszym zwiastunem są zmniejszające się rabaty od cenników jakie stacje telewizyjne przedstawiły na początek przyszłego roku. Dlatego też oczekujemy, że w 2010 r. +stary biznes+ przyniesie 1.735 mln zł (+5 proc. r/r). Z pewnością mocną stroną TVN jest silna pozycja wśród nadawców telewizyjnych w Polsce, jak również dobrze zdywersyfikowana działalność obejmująca telewizję, internet oraz płatną telewizję cyfrową _ - dodano.

Raport wydano przy kursie akcji TVN-u na poziomie 13,5 zł, a w poniedziałek o godz. 10.40 za akcje spółk płacono 14,19 zł.

bEgTStHC
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)