Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DnB Nord złożył wniosek o upadłość Techmeksu

0
Podziel się:

Bank DnB Nord złożył wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Techmex. Zarząd Techmeksu pracuje nad wnioskiem o upadłość z opcją układu.

DnB Nord złożył wniosek o upadłość Techmeksu

Bank DnB Nord złożył wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Techmex. Zarząd Techmeksu pracuje nad wnioskiem o upadłość z opcją układu - podała spółka w komunikacie.

_ (...) Zarząd Spółki Techmex zawiadamia, że w dniu 2 października 2009 powziął informację, że w Sądzie Rejonowym Wydział VI Gospodarczy w Bielsku-Białej został złożony wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Techmex. Spółka nie otrzymała z sądu oficjalnej informacji w tej sprawie. Z informacji, jakimi dysponuje zarząd spółki wniosek został złożony przez Bank DnB NORD _ - napisano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że sąd wydał postanowienie o otwarciu postępowania i wyznaczeniu tymczasowego nadzorcy sądowego. Zarządzanie majątkiem spółki zostało pozostawione dłużnikowi.

Posiedzenie sądu w sprawie upadłości Techmeksu przewidziane jest na 19 listopada tego roku.

Techmex podał jednocześnie, że jest w trakcie przygotowywania wniosku o upadłość z opcją układową. Negocjuje też z bankami.

_ Zarząd spółki informuje również, że trwają negocjacje z bankami, w tym również z przedstawicielami Banku DnB Nord. Intencją zarządu spółki jest porozumienie pozasądowe, co w konsekwencji będzie skutkowało wycofaniem wniosków o upadłość _ - podano w komunikacie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)