Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dobre wieści z Chin. Gospodarka rośnie szybciej od prognoz

5
Podziel się

O 6,7 procent urosła chińska gospodarka w drugim kwartale tego roku w porównaniu do tego samego okresu 2015 roku.

Dobre wieści z Chin. Gospodarka rośnie szybciej od prognoz
(Joanna Skrzypiec)
bEgvYtqt

Zostały też opublikowane najnowsze dane dotyczące przemysłu.

Wynik na poziomie 6,7 procent r/r jest tylko nieznacznie lepszy od prognoz, które wskazywały odczyt w wysokości 6,6 procent. Chiński urząd statystyczny poinformował też o tym, że produkcja przemysłowa w tym kraju była w czerwcu wyższa o 6,2 procent w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. To również wynik lepszy od oczekiwań w wysokości 5,9 procent.

Lepsze od prognoz okazały się wreszcie dane na temat sprzedaży detalicznej w drugiej pod względem wielkości gospodarce świata. W czerwcu była ona wyższa o 10,6 procent r/r wobec 10 procent w maju.

bEgvYtqW
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
b9
5 lata temu
Na giełdach nie ma dobrych, czy złych wiadomości. Są odpowiednio ustawione oczekiwania. Przed publikacją danych można rzucić prognozą na poziomie 6%, wtedy, rzeczywisty wynik jest lepszy od oczekiwanego, ale można też rzucić prognozę 7%.
kotek
5 lata temu
chciałbyś, co ?
Radar 63
5 lata temu
Kreatywne księgowanie jest też znane w Chinach a pozniej wszyscy na świecie legniemy jak w 2008 USA i inne kraje członkowskie UE.
bEgvYtqX
byrcyn
5 lata temu
Wczoraj czytałem, że SŁABSZE dane z Chin - rozumiem że z jakieś innej dziedziny gospodarki/wskaźników, - ale jednak te tytuły powalają, bo ja już nie wiem inwestować czy nie ? ;)
wsdfvb2qwedfg...
5 lata temu
Przedśmiertne drgawki.