Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dom Development prognozuje sprzedaż w 2012 roku

0
Podziel się

Dom Development liczy, że w 2012 roku przekaże około 1900 mieszkań - poinformował Janusz Zalewski, wiceprezes spółki.

Dom Development prognozuje sprzedaż w 2012 roku
(Forca/Dreamstime)
bDZKXnyt

Dom Development liczy, że w 2012 roku przekaże około 1900 mieszkań - poinformował Janusz Zalewski, wiceprezes spółki._ _

_ - Spodziewamy się około 1900 przekazań w całym 2012 roku. Tradycyjnie około jedną trzecią mieszkań przekażemy w pierwszej połowie roku, a dwie trzecie w drugiej połowie roku, bo większa liczba projektów kończy się w drugiej połowie roku _ - powiedział Zalewski.

W I kwartale 2012 roku spółka przekazała klientom 307 lokali mieszkalnych i sprzedała 370 mieszkań netto. Prezes spółki Jarosław Szanajca pytany o możliwość zwiększenia liczby sprzedanych mieszkań w kolejnych kwartałach odpowiedział:_ _

bDZKXnyv

_ - Nie będzie łatwo, ale liczymy, że sprzedaż trochę wzrośnie, bo zaczniemy wprowadzać nowe projekty, atrakcyjne dla klientów. Jeżeli chodzi o cały rok to myślę, że sprzedaż będzie porównywalna do 2011 roku _.

Na koniec I kwartału 2012 roku spółka miała 1925 mieszkań w ofercie sprzedaży, a liczba mieszkań w budowie obejmowała 3.348 lokali. Zalewski poinformował, że w całym roku spółka spodziewa się niewielkiego wzrostu kosztów ogólnego zarządu w stosunku do 2011 roku.
_ _

_ - Spodziewamy się, że koszty te wzrosną do 5 proc., między innymi przez nowy system premiowy dla kluczowych osób w firmie _ - powiedział Zalewski. Dom Development poinformował, że 31 marca 2012 roku spółka posiadała 442 mln zł gotówki.
_ _

_ - Nasza pozycja gotówkowa jest bardzo wygodna, w ciągu najbliższych 3 lat musimy spłacić około 150 milionów zł zadłużenia, a mamy duży bank ziemi i brak presji na zakup nowych gruntów _ - powiedział Zalewski.

bDZKXnyB

Poinformował, że w lutym spółka wyemitowała pięcioletnie obligacje niezabezpieczone o wartości 120 mln zł. Obligacje te trafiły do inwestorów instytucjonalnych, a ich cena - zdaniem wiceprezesa - była konkurencyjna w stosunku do innych deweloperów. Obligacje te mają zadebiutować na rynku Catalyst.

bDZKXnyW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)