Notowania

pzu
08.10.2009 12:17

Dywidenda PZU przed IPO na poziomie 25-45 proc.

Skarb Państwa oraz Eureko uzgodnili, że przed debiutem PZU na giełdzie, spółka będzie przeznaczała na dywidendę 25-45 proc. rocznego zysku netto - wynika z ugody zawartej pomiędzy akcjonariuszami, opublikowanej w czwartek przez MSP.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Akcjonariusze zobowiązują się wzajemnie wobec siebie w okresie przed IPO głosować zgodnie (...) na Zwyczajnych Walnych Zgromadzeniach Spółki nad przyjęciem uchwały w sprawie podziału zysku za poprzedni rok obrotowy (...) _ - napisano w ugodzie.

_ Zgodnie z uzgodnioną pomiędzy Akcjonariuszami polityką dywidendową, dywidenda przeznaczona do podziału nie powinna być niższa niż 25 proc., ani wyższa niż 45 proc. zysku netto wykazanego w skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych za dany rok obrotowy _ - dodano.

Zgodnie z porozumieniem, do IPO PZU ma dojść najpóźniej do końca 2011 roku. Minister skarbu zapowiadał jednak, że celem MSP jest oferta publiczna PZU w 2010 roku.

Zgodnie z ugodą do akcjonariuszy, w tym do Skarbu Państwa i holenderskiego Eureko, ma trafić łącznie 12,75 mld zł dywidendy, z czego 12 mld zł to dywidenda za rok 2008 i za lata poprzednie, a 750 mln zł to zaliczka na poczet dywidendy z zysku netto za 2009 rok.

W poniedziałek prezes PZU informował, że tegoroczny wynik netto PZU może być rekordowy i wynieść 3,7-4 mld zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz