Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EBOR udzieli Arctic Paper 30 mln euro kredytu na inwestycje m.in. w Polsce

0
Podziel się:
EBOR udzieli Arctic Paper 30 mln euro kredytu na inwestycje m.in. w Polsce

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli Arctic Paper 30 mln euro kredytu na finansowanie inwestycji i ulepszeń w ramach efektywności operacyjnej i energetycznej spółki oraz na zwiększenie mocy produkcyjnych w Polsce, podał bank.

Kredyt będzie częścią częścią pakietu wartego 90 mln euro, obejmującego finansowanie od banków komercyjnych i obligatariuszy. Spółka chce inwestować m.in. w swój zakład w Kostrzynie, zwiększając jego efektywność energetyczną i efektywność zarządzania odpadami, czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu Arctic Paper podał, że podpisał umowę kredytów terminowych i odnawialnych (term and revolving facilities agreement) z konsorcjum w składzie Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK oraz EBOR na kwotę odpowiednio do 31,5 mln zł oraz 52,4 mln euro, a także umowę z Haitong Bank na program emisji obligacji do kwoty 150 mln zł.

W maju Arctic Paper poinformował o podjęciu decyzji o rozpoczęciu prac w związku z planowanym przez refinansowaniem istniejącego zadłużenia finansowego spółki i jej spółek zależnych wynikającego z zawartych umów kredytów i pożyczek oraz pozyskaniem alternatywnego finansowania.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,9 mld zł w 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)