Notowania

giełda
05.09.2016 11:32

Elemental Holding ma list intencyjny ws. akwizycji w Wielkiej Brytanii

Podziel się
Dodaj komentarz

Elemental Holding podpisał list intencyjny w sprawie nabycia nie mniej niż 51% udziałów w spółce z branży recyclingu zużytych katalizatorów samochodowych na terenie Wysp Brytyjskich, poinformowała spółka.

"Elemental Holding jest liderem na rynku europejskim, jednak mamy ambicję na dalszy światowy rozwój. Obecnie działamy na 35 rynkach i chcemy umacniać pozycję w wyżej marżowych segmentach recyklingu zużytych katalizatorów oraz układów drukowanych. Dostęp do wiedzy i technologii oferowany przez japońskich partnerów jest dla nas kluczowy - zarówno w rozwoju organicznym w naszym nowym zakładzie, jak w i obszarze przejęć. Potencjalna akwizycja w Wielkiej Brytanii pozwoli szybciej powiększyć skalę naszej działalności" - powiedział prezes Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Warunkiem dokonania transakcji jest przedstawienie przez kontrahenta aktualnych wyników zarówno prawnego, jak i finansowego procesu due diligence, a w konsekwencji określenie przez strony warunków cenowych i struktury zakupu.

"Strony LOI ustanowiły na okres 60 dni od daty jego podpisania, wyłączność dla Elemental Capital na prowadzenie negocjacji w sprawie objętej LOI. Strony zaplanowały przeprowadzenie transakcji nie później niż do dnia 31 października 2016 roku" - czytamy dalej.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz