Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Enea: Środki które posiadamy są wystarczające

0
Podziel się:

W ciągu 2 lat Enea nie planuje pozyskiwania finansowania zewnętrznego na dużą skalę.

Enea: Środki które posiadamy są wystarczające
(Materiały prasowe)

Grupa Enea ma środki na planowane inwestycje i w ciągu najbliższych dwóch lat nie zamierza pozyskiwać finansowania zewnętrznego na dużą skalę - powiedział Maciej Owczarek, prezes Enei.

_ - W ciągu najbliższych dwóch lat nie przewidujemy pozyskiwania zewnętrznego finansowania na dużą skalę, bo środki które posiadamy są wystarczające, żeby te inwestycje, które mamy w planach, przeprowadzić _ - powiedział prezes spółki

Powtórzył, że spółka rozważa przejęcie ZE PAK.

_ - To jest naturalne źródło energii, więc jesteśmy zainteresowani PAK-iem, ale to wymaga analiz sytuacji PAK-u. Więc zanim złożymy dokument, to wymaga to negocjacji i rozmów. Jesteśmy w początkowej fazie rozmów z organem właścicielskim, czyli MSP _ - podsumował.

Enea w 2008 roku starała się o kupno akcji PAK należących do Elektrimu, ale obie strony nie osiągnęły wtedy porozumienia.

Na początku lutego tego roku MSP zaprosiło do negocjacji ws. kupna 50 proc. PAK i 85 proc. dwóch kopalni Adamów i Konin. Termin składania pisemnych odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji upływa 15 marca.

Prezes powiedział, że do końca roku spółka chce zakończyć proces przydzielania akcji pracowniczych.

_ - Chcielibyśmy w tym roku ten proces (przydzielania akcji pracownikom - przyp. PAP) zakończyć, jesteśmy po podpisaniu umowy z bankiem, który tym procesem będzie zarządzać. Będziemy kompletować listy uprawnionych _ - powiedział Owczarek.

Dodał, że do objęcia akcji uprawnionych jest ok. 10 tys. pracowników obecnych, byłych i spadkobierców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)