Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Enterprise Investors uzyskał ponad trzykrotny zwrot z inwestycji w Skarbiec

Enterprise Investors uzyskał ponad trzykrotny zwrot z inwestycji w Skarbiec

Warszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Polish Enterprise Fund V (PEF V), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), zakończył inwestycję w Skarbiec Holding, uzyskując 3,3-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału, podała spółka. W wyniku transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych fundusz sprzedał akcje spółki, a wpływy brutto wyniosły 11,4 mln zł (33,42 zł za akcję). 

"Inwestycja w Skarbiec wygenerowała wpływy brutto w wysokości 477,5 miliona zł, tym samym fundusz uzyskał 3,3-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału" - czytamy w komunikacie.

Enterprise Investors przypomniał, że fundusz PEF V zainwestował w spółkę w 2007 roku. Od tego czasu Skarbiec znacząco poprawił wyniki, co było możliwe dzięki rozbudowie sieci dystrybucyjnej, sześciokrotnemu wzrostowi wartości aktywów pod zarządzaniem i umocnieniu pozycji spółki na dynamicznie rozwijającym się rynku TFI.

Skarbiec został wprowadzony na GPW w Warszawie w listopadzie 2014 r. Obecnie spółka zarządza aktywami w wysokości 19,2 mld zł.

Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 i zajmuje na rynku krajowym 5. miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem w Polsce i jest drugim największym, niezależnym TFI działającym w Polsce. 

 

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie