Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Eureko sprzedało akcje PZU

0
Podziel się

Eureko sprzedało 11,2 mln akcji PZU po 365 zł za sztukę.

Eureko sprzedało akcje PZU
bDKyqiKZ

Eureko sprzedało ponad 11,2 mln akcji PZU, stanowiących ok. 12,9 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena sprzedaży akcji PZU w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wyniosła 365 zł za akcję.

Eureko poinformowało, że oferta - która dotyczyła sprzedaży 11 mln 223 tys. 818 akcji PZU - została skierowana do inwestorów instytucjonalnych. Brali w niej udział zarówno polscy, jak i zagraniczni inwestorzy.

Budowa księgi popytu została przeprowadzona przez konsorcjum Deutsche Bank AG i PKO BP. _ Eureko zobowiązało się wobec uczestników konsorcjum do niezbywania pozostałych 1 tys. 980 akcji przez okres 90 dni od dnia zakończenia budowy księgi popytu _ - podkreślono.

bDKyqiLb

_ Po rozliczeniu transakcji, Eureko nie będzie już posiadało bezpośrednio znaczącego udziału w PZU _ - dodano.

Resort skarbu podkreślił w komunikacie, że sprzedaż akcji PZU oznacza wyjście Eureko z akcjonariatu polskiej spółki w sposób kontrolowany przez Skarb Państwa. _ Uplasowanie akcji na rynkach finansowych świadczy o pozytywnym odbiorze strategii realizowanej przez zarząd PZU i o zaufaniu inwestorów do Skarbu Państwa, jako wiodącego akcjonariusza PZU _ - dodało MSP.

Akcje PZU zadebiutowały w maju tego roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Skarb Państwa i Eureko sprzedały łącznie w ofercie 25 mln 819 tys. 337 akcji serii A i B. Skarb Państwa ma ok. 46 proc. akcji PZU, a Eureko przed sprzedażą miało ok. 13 proc.

PZU to największa grupa ubezpieczeniowa w Polsce; jako spółka pod nazwą Powszechny Zakład Ubezpieczeń działa od 1991 roku. Natomiast Eureko jest prywatną grupą oferującą usługi finansowe, której główna działalność skupia się na sektorze ubezpieczeń.

bDKyqiLh
bDKyqiLC
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)