Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EuroRating podniósł perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu do pozytywnej

0
Podziel się
EuroRating podniósł perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu do pozytywnej
bDznsNYl

EuroRating podniósł perspektywę ratingu nadanego spółce Cyfrowy Polsat do pozytywnej ze stabilnej. Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie BB-, poinformowała agencja.

"Podwyższenie perspektywy ratingu Cyfrowego Polsatu związane jest zakończonym sukcesem procesem refinansowania wyemitowanych wcześniej przez spółki z grupy wysokooprocentowanych obligacji denominowanych w euro i w dolarach, które służyły sfinansowaniu przejęcia Polkomtela" - czytamy w komunikacie.

EuroRating spodziewa się, że poprawa uzyskiwanego wyniku netto, związana z redukcją kosztów finansowych (spółka szacuje ten efekt na 400 mln zł rocznie), pozwoli Cyfrowemu Polsatowi na przyspieszenie budowy wartości kapitału własnego oraz zwiększania jego udziału w strukturze pasywów grupy, w której wciąż istotnie dominują zobowiązania, podano także.

bDznsNYn

"Agencja oczekuje także, że przeprowadzone refinansowanie zadłużenia ułatwi spółce również poprawę sytuacji płynnościowej" - czytamy w komunikacie.

W lutym br. Grupa Cyfrowy Polsat spłaciła obligacje Senior Notes wyemitowane przez spółkę zależną od Cyfrowego Polsatu - Eileme 2 AB (publ), stanowiące jeden z elementów finansowania udzielonego m.in. spółce Polkomtel, o wartości nominalnej 542,5 mln euro i 500 mln USD, co zakończyło proces refinansowania dotychczasowego zadłużenia Grupy.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

bDznsNYO
media
telekomunikacja
KOMENTARZE
(0)