Notowania

finanse
17.12.2018 15:24

Eurorating utrzymał rating Idea Banku na poziomie B+, perspektywa negatywna 

Warszawa, 17.12.2018 (ISBnews) - Eurorating utrzymał rating kredytowy Idea Banku na poziomie B+, nadany 9 listopada br., z perspektywą negatywną, podała agencja. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Agencja przeprowadziła okresową weryfikację ratingu kredytowego nadanego emitentowi, w wyniku której rating emitenta został utrzymany na niezmienionym poziomie B+ z perspektywą negatywną" - czytamy w komunikacie.

Eurorating obniżył w listopadzie rating kredytowy Idea Banku do B+ z BB-, co związane było głównie z osłabieniem pozycji kapitałowej banku, przyjęciem planu naprawy i planu ochrony kapitału, ryzykiem poniesienia dalszych strat oraz ryzykiem otrzymania kar związanych z udziałem banku w procesie dystrybucji obligacji GetBack, a także z istotnymi zmianami w składzie zarządu banku.

Agencja podała także, że utrzymanie negatywnej perspektywy ratingu Idea Banku uwzględnia istotne czynniki ryzyka, które mogą w perspektywie średnioterminowej wpływać na dalszy wzrost poziomu ryzyka kredytowego banku.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz