Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fabryka Boryszewa w Meksyku uruchomi produkcję komponentów dla VW w XI

0
Podziel się:
Fabryka Boryszewa w Meksyku uruchomi produkcję komponentów dla VW w XI
bEDDCDSJ

Fabryka Grupy Boryszew - Maflow w Meksyku - rozpocznie w listopadzie br. produkcję komponentów dedykowanych dla samochodów VW Teramont, poinformowała spółka.

"Systematycznie zwiększamy wykorzystanie mocy produkcyjnych naszego zakładu w Silao. W III kw. udało się nam pozyskać nominację do kluczowych dla VW projektów - Tiguan, Jetta i Golf, dzięki której wolumen naszej produkcji dla VW i Audi urośnie do oczekiwanych przez nas wartości" - powiedział członek zarzadu Cezary Pyszkowski, cytowany w komunikacie.

Wybudowana i uruchomiona w I kw. 2016 r. fabryka Maflow w Meksyku jest odpowiedzią na zapotrzebowanie głównego partnera biznesowego Boryszewa w segmencie motoryzacyjnym - Grupy Volkswagen - oraz bramą do niezwykle chłonnych rynków NAFTA, podano również.

bEDDCDSL

"Proces budowy i walidacji naszej fabryki przebiegł niezwykle sprawnie. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, od kilku miesięcy realizujemy projekt na potrzeby Audi - produkujemy przewody klimatyzacyjne do modelu Q5" - powiedział dyrektor zarządzający Marek Mroczkowski, również cytowany w komunikacie.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający ok. 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol, FŁT czy ZM.

bEDDCDTm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)