Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Famur dostarczy kompleks ścianowy do kopalni Uwalnaja w Rosji za 17,39 mln euro

0
Podziel się:

OOO Famur - rosyjska spółka zależna Famuru podpisała umowę z AO UK Sibirskaja na dostawę kompleksu ścianowego do kopalni Uwalnaja, podała spółka. Wartość umowy to 17,39 mln euro (ok. 73,01 mln zł) netto.

Famur dostarczy kompleks ścianowy do kopalni Uwalnaja w Rosji za 17,39 mln euro
bEKKbvNh

Realizacja umowy będzie następować etapami zgodnie z terminami ustalonymi w umowie. Termin dostawy maszyn i urządzeń przypada w terminie 269 dni od daty wpływu pierwszej przedpłaty w kwocie 5 129 460 euro, podano w komunikacie.

"Podstawą strategii rozwoju Grupy Famur jest program ekspansji zagranicznej Go Global. Intensywne działania prosprzedażowe w połączeniu z ożywieniem na międzynarodowym rynku węgla energetycznego przynoszą widoczny wzrost udziału eksportu w przychodach grupy. Rosja jest dla nas jednym z priorytetowych rynków, tym bardziej cieszy nas fakt, że spełniamy wysokie wymagania tamtejszych partnerów. AO UK Sibirskaja to kolejny rosyjski podmiot, który zaufał jakości, niezawodności i wydajności dostarczanego przez nas sprzętu" - skomentował prezes Mirosław Bendzera, cytowany w komunikacie.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

bEKKbvNK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)