Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fatalna sesja w USA. S&P najniżej od 12 lat

Indeksy w USA straciły ponad 4 procent. Inwestorzy boją się bankructwa General Motors.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wczorajsza sesja w USA szybko kazała inwestorom zapomnieć o ostatnich plotkach dotyczących nowych planów pomocy w Chinach. Indeksy spadły ponad 4 proc., bijąc tym samym różnego rodzaju rekordy.

S&P500 jest najniżej od 12 lat, wczoraj stracił najwięcej z pozostałych wskaźników, bo 4,25 procent. Technologiczny Nasdaq jest najniżej od momentu wybuchu wojny w Iraku w 2003 roku. Dow Jones przebił poziom 6600 pkt., co również jest najsłabszym wynikiem od 1997 roku.

[

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/ )Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Negatywnych _ smaczków _ na wczorajszej sesji było więcej - akcje CitiGroup kosztowały wczoraj poniżej 1 dolara. Później inwestorom udało się wyjść z powrotem powyżej tej granicy. Na wartości traciły mocno akcje wszystkich banków, Bank of America spadł o 15 procent.

Rynek cały czas obawia się nacjonalizacji banków i - generalnie pojętej - słabej kondycji sektora. Równie mocno jak banki spadały akcje General Motors. W tym przypadku chodzi o bankructwo - taką możliwość wyrazili wczoraj audytorzy badający raporty spółki.

Również dziś sesja za oceanem może nie być dobra. O godz. 14.30 podane zostanę dane z rynku pracy w USA w lutym. Spodziewana stopa bezrobocia w tym miesiącu to 7,9 proc., co i tak jest wysoką wartością, a niewykluczone, że może być jeszcze gorzej.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kryzys w usa, usa, giełdy, nasdaq, spadek, gm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz