Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fitch podtrzymał ratingi PKN Orlen

0
Podziel się

Agencja ratingowa Fitch Ratings podtrzymała ratingi IDR długoterminowe dla zobowiązań w walutach obcych oraz w walucie krajowej na poziomie BB+ oraz krótkoterminowe oceny IDR na poziomie B.

Fitch podtrzymał ratingi PKN Orlen
(PAP/EPA)
bEhtSJxN

Agencja ratingowa Fitch Ratings podtrzymała ratingi IDR długoterminowe dla zobowiązań w walutach obcych oraz w walucie krajowej na poziomie _ BB+ _ oraz krótkoterminowe oceny IDR na poziomie _ B _.

Jednocześnie agencja usunęła ratingi z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym, na której znalazły się one 23 stycznia br., oraz nadała im stabilną perspektywę, podał Fitch w komunikacie.

_ Decyzja ratingowa odzwierciedla zmniejszone ryzyko płynnościowe PKN po rozwiązaniu przez spółkę problemu covenantów, związanego z szeregiem pożyczek bankowych. [...] Banki-wierzyciele zgodziły się na czasowe przekroczenie przez PKN dopuszczalnych wskaźników finansowych, m.in. długu do EBITDA, dla okresów finansowych kończących się 31 grudnia 2008 roku oraz 30 czerwca 2009 roku _ - głosi komunikat.

bEhtSJxP

PKN Orlen podał wcześniej w tym tygodniu, że podpisał umowy z bankami, pozwalające na czasowe przekroczenie dopuszczalnych wskaźników finansowych. W zamian spółka zobowiązała się do nieprzekraczania limitów inwestycyjnych, niewypłacania dywidendy oraz zapłacenia wyższych marż od kredytów.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku grupa Orlen miała 659,04 mln zł straty wobec 2412,41 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 79535,21 mln zł wobec 63792,98 mln zł.

bEhtSJyq
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)