Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundusz z MCI ma na inwestycje 100 mln zł

0
Podziel się

MCI, IIF Group i Krajowy Fundusz Kapitałowy podpisały umowę, na podstawie której zostanie utworzony fundusz Internet Ventures.

Fundusz z MCI ma na inwestycje 100 mln zł
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)
bEhsGyuZ

MCI, IIF Group i Krajowy Fundusz Kapitałowy podpisały umowę, na podstawie której zostanie utworzony fundusz Internet Ventures. Dysponując środkami w wysokości 100 mln zł będzie to największy w Posce technologiczny fundusz venture capital - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele MCI, IIF i KFK.

Udziałowcami nowego funduszu są KFK (50 mln zł), IIF (25 mln zł) i MCI (25 mln zł).

_ Cieszy nas współpraca z IIF, łączymy siły, aby przy współpracy KFK utworzyć największy technologiczny fundusz VC w Polsce. Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie MCI i IIF oraz posiadane relacje pomogą w pozyskiwaniu i rozwijaniu najlepszych projektów technologicznych z obszaru będącego w zainteresowaniu Internet Ventures _ - powiedział Sylwester Janik, partner w MCI.

bEhsGyvb

Strategia funduszu zakłada inwestycje w projekty na wczesnym etapie rozwoju oraz na etapie wzrostu. W obszarze zainteresowań funduszu znajdują się projekty z obszaru: e-commerce i mcommerce (B2C), portali internetowych i serwisów Web 2.0, aplikacji i technologii mobilnych oraz internetowych, rozwiązań dla telekomunikacji i mediów elektronicznych, treści cyfrowych, serwisów gier i rozrywki on-line, e-payment i m-payment, e-advertising i m-advertising oraz cloud computing.

Fundusz planuje inwestycje w około 18-20 projektów, dywersyfikując swój portfel sektowo. Wartość inwestycji w jedną spółkę ma być na poziomie od 1 do 6 mln zł.

Internet Ventures docelowo będzie działał w strukturze FIZ, w ramach MCI Capital TFI.

bEhsGyvC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)