Notowania

GetBack w sporze z Trigon TFI. Rozwiązany szereg umów o zarządzanie

Władze GetBacku i Trigon TFI przerzucają się argumentami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arkadiusz Ziołek/East News)
GetBack ma kolejne problemy.

GetBack ma kolejne problemy. Jeden z partnerów wypowiedział windykatorowi dziewięć umów o zarządzanie wierzytelnościami. Władze GetBacku i Trigon TFI przerzucają się argumentami.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Trigon w środę 18 lipca poinformowało GetBack o rozwiązaniu szeregu umów między nimi. Windykator pełnił rolę serwisera, zarządzającego portfelami wierzytelności w dziewięciu funduszach Trigon Profit.

O tym fakcie poinformował sam GetBack. Jego władze jednak odmawiają prawa natychmiastowego wypowiedzenia umów. Argumentują to trwającym procesem przeglądu transakcji sprzedaży/zakupu wierzytelności na rynku wtórnym.

Co więcej, w ocenie GetBacku, "nie można przyjąć stanowiska, że wyżej wymienione umowy zostały rozwiązane z przyczyn lezących po stronie GetBacku".

Błyskawicznie zareagowali przedstawiciele Trigon TFI, którzy podtrzymują swoje stanowisko, że rozwiązanie umów ze skutkiem natychmiastowym jest skuteczne.

UOKiK wziął się za Getback. Nieprawidłowości przy windykacji i sprzedaży obligacji

"Nie mamy wątpliwości, że rozwiązanie tych umów jest skuteczne i tak jak wskazaliśmy nastąpiło z przyczyn leżących wyłącznie po stronie GetBack. Oświadczenia o wypowiedzeniu wskazały GetBack na szereg naruszeń, które nie zostały przez GetBack usunięte mimo żądań ze strony Towarzystwa. W swoim działaniu kierujemy się najlepszym interesem i bezpieczeństwem naszych klientów "- czytamy w komentarzu Trigon TFI.

Trigon w komentarzu podkreśla, że przepisy ustawy o funduszach inwestycyjnych jasno wskazują na możliwość rozwiązania przez TFI ze skutkiem natychmiastowym tego typu umów, jeżeli leży to w interesie uczestników danego funduszu.

"Okoliczność, że GetBack miałby być w trakcie przeglądu transakcji (jak można rozumieć - dokonywanych przez GetBack jako serwisera funduszy) dotyczących sprzedaży/nabycia na rynku wtórnym portfeli wierzytelności, pozostaje całkowicie bez znaczenia dla skuteczności wypowiedzenia umów przez TFI" - czytamy dalej.

Według Trigon TFI, wskazane przez GetBack okoliczności stanowią wyłącznie sprawy wewnętrzne GetBack i w żaden sposób nie mogą ograniczać prawa TFI do rozwiązania umów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: biznes, getback, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2018

Do sądu"przepisy ustawy o funduszach inwestycyjnych jasno wskazują na możliwość rozwiązania przez TFI ze skutkiem natychmiastowym tego typu umów, jeżeli … Czytaj całość

19-07-2018

MichałSerwiser =\= zarządzający Serwisowanie =\= zarządzanie

Rozwiń komentarze (2)