Notowania

chemia
26.03.2018 08:08

GPW zdecydowała o wykluczenia z obrotu akcji Synthosu od 3 IV

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjął uchwałę w sprawie wykluczenia z obrotu giełdowego akcji spółki Synthos z dniem 3 kwietnia br, poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zgodnie z uchwałą, w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce zezwolenia na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu - zniesienie dematerializacji akcji, zarząd GPW postanowił wykluczyć z obrotu giełdowego z dniem 3 kwietnia 2018 r. wszystkie akcje spółki" - czytamy w komunikacie.

W lutym akcjonariusze Synthosu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

FTF Galleon ogłosił pod koniec października ub.r. wezwanie na 496 690 991 akcji Synthosu oferując po 4,78 zł za jedną akcję, a następnie cena została podniesiona do 4,93 zł za szt. W grudniu Dom Maklerski PKO BP oraz Pekao Investment Banking podały, że w ramach wezwania na akcje ogłoszonego przez FTF Galleon, kontrolowany przez Michała Sołowowa, złożono zapisy na 415 973 201 akcji Synthosu.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Jest notowana na GPW od 2004 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz