Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Komputronik miała stratę w III kw.

0
Podziel się:

Grupa Komputronik miała w III kw. 2009 r. 1,82 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom podmiotu dominującego wobec 1,2 straty rok wcześniej.

Grupa Komputronik miała stratę w III kw.
(Otnaydur/Dreamstime.com)

Grupa Komputronik miała w III kw. 2009 r. 1,82 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom podmiotu dominującego wobec 1,2 straty rok wcześniej.

Strata z działalności operacyjnej wyniosła 3,4 mln zł w porównaniu do 1,6 mln zł straty operacyjnej w III kw. 2008 r., a przychody wzrosły do 187,1 mln zł z 167,2 mln zł - poinformował Komputronik w raporcie kwartalnym.

_ Dla całej grupy kapitałowej istotne znaczenie ma zmniejszenie popytu w związku ze spowolnieniem koniunktury. Przy poważnym programie inwestycyjnym, w którego zakres wchodziła: rozbudowa sieci salonów własnych i franczyzowych, wzrost zatrudnienia w salonach, powstanie nowych oddziałów obsługi klientów biznesowych, a także inwestycje w infrastrukturę IT i oprogramowanie, ma ujemne przełożenie na wyniki finansowe - zarówno poprzez koszty funkcjonowania jak i ujemne przepływy pieniężne _ - napisano w raporcie.

Komputronik podał w raporcie, że we wrześniu razem z firmą Lorens Archip-Systeme GmbH powołał spółkę iDocu Bridge, której główną działalnością będzie dostarczanie kompletnej platformy do rejestracji leków. Spółka ma skorzystać z doświadczenia firmy Lorenz Archiv-Systeme, która jest światowym liderem w dziedzinie rejestracji leków.

Komputronik poinformował, że po dacie bilansowej spółka zależna Karen sprzedała nieruchomość we Wrocławiu, a kwota uzyskana za sprzedaży nieznacznie przewyższyła wartość ewidencyjną.

W raporcie podano, że spółka Karen, której Techmex jest winien ponad 9,5 mln zł, wstrzymała się z utworzeniem rezerw na te należności do chwili wyjaśnienia się sytuacji dalszego funkcjonowania dłużnika.

W dniu sporządzenia raportu kwartalnego spółka Karen otrzymała informację, że Wojewódzki Sąd Administracyjny na rozprawie o sporne roszczenia z Izbą Skarbową w Warszawie, uznał zobowiązanie Karen za nieważne, w związku z czym spółka spodziewa się zwrotu 1,05 mln zł wraz z odsetkami. Dyrektorowi Izby Skarbowej przysługuje apelacja od tej decyzji sądu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)