Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dino Polska składa wniosek do UOKiK. Chce przejąć 13 supermarketów

Dino chce w najbliższym czasie przekroczyć liczbę tysiąca sklepów. Jeśli zgodę wyrazi UOKiK, w najbliższym czasie stanie się właścicielem 13 sklepów zarządzanych przez spółkę Domex-Kuśnierek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Spółka Dino Polska uaktywniła się w temacie przejęć.

Spóła Dino Polska złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie nabycia części mienia Domex-Kuśnierek - informują urzędnicy. Wniosek złożono 21 grudnia. Sprawa jest w toku.

Koncentracja ma polegać na nabyciu przez Dino Polska zorganizowanej części przedsiębiorstwa Domex-Kuśnierek sp.j. z siedzibą w Rydzynie. Składa się na nią 13 średnio-powierzchniowych supermarketów.

Dotychczas markety te funkcjonowały pod marka "Dino" i na standardach grupy "Dino", ale na podstawie umowy franszyzy. Docelowo mają należeć do Dino.

Dino Polska tworzy ogólnopolską sieć supermarketów. Sklepy cechuje jednolity format. Większość ma powierzchnię sali sprzedaży około 400 metrów kwadratowych oraz oferuje około 5 tys. produktów. Zlokalizowana jest przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast.

Zakaz handlu to fikcja? Sprawdź gdzie i dlaczego zrobisz zakupy w każdą niedzielę

Na koniec września sieć sklepów Dino tworzyło 895 sklepów. W przyszłym roku chce otworzyć kolejne 160-170.

Analitycy Domu Maklerskiego BDM prognozują, że nakłady inwestycyjne spółki wyniosą 680-690 mln zł. "Prognozujemy, że dzięki temu Dino wypracuje 7,50 mld zł przychodów. (...) Szacujemy, że przyszłoroczna EBITDA zwiększy się do 680 mln zł, a zysk netto do 407 mln zł" - wynika z raportu DM BDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, dino polska, dnp, uokik, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2018

DawidNiech uczą się na błędach Almy i PiP bo jak nie to za chwile nie będzie ani jednej polskiej sieci. Życzę im uczciwego rozbicia Lidla i Biedy. Ale … Czytaj całość

28-12-2018

EwaJak mogę to staram się tam kupować bo to Polacy.

28-12-2018

anielaraz byłem, potem biegiem do intermarcha żeby się pocieszyć że mogło być drożej.

Rozwiń komentarze (59)