Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Chemia z Niemiec, pranie w Polsce. Polskie pralnie przemysłowe zdobywają Niemcy

1
Podziel się:

Niemiecka spółka Grupy Hollywood, HTS Targatz, rozpoczęła obsługę siedmiu placówek służby zdrowia, działających w ramach sieci Paul Gerhardt Diakonie - podała sierpecka spółka Hollywood.

Grupa Hollywood rozpycha się na zagranicznych rynkach
Grupa Hollywood rozpycha się na zagranicznych rynkach (mat. promocyjne Hollywood)

Trzyletni kontrakt obejmuje zarówno usługi pralnicze, jak i wypożyczenie bielizny pościelowej i odzieży medycznej. Jego szacowana wartość przekracza 3,4 mln euro (około 15 mln zł) - podała spółka.

- Pozyskany kontrakt cieszy nas tym bardziej, że dotyczy sieci placówek, w ramach której funkcjonuje już dwóch dotychczasowych klientów Grupy Hollywood w Niemczech. To potwierdza nasze przewagi konkurencyjne, w tym jakość naszych usług i ich atrakcyjność cenową - komentuje Paweł Mielczarek, wiceprezes ds. handlowych Hollywood.

Zobacz także: Zobacz też: Aspiryna pomoże doprać plamy

Spółka planuje nie tylko wykorzystać moce przerobowe niemieckiej spółki, ale i eksportować usługi w oparciu o zakłady, zlokalizowane w Stargardzie, Poznaniu i Gdyni - podał Mielczarek.

Sprzedaż Grupy Hollywood zrealizowana poza Polską po trzech kwartałach 2018 roku wynosi około 18 mln zł. Nowe kontrakty zagraniczne mogą skokowo zwiększyć tę wartość.

Zyski w górę

O ponad 31 proc. w ujęciu rok do roku, do 12,9 mln zł, wzrósł w trzech kwartałach 2018 roku wynik EBITDA, a skonsolidowany zysk operacyjny (2,1 mln zł) był o 306 proc. wyższy rdr. W odróżnieniu od sytuacji sprzed roku w samym trzecim kwartale wynik operacyjny był już dodatni. Co więcej, o 4 pkt proc. wzrosła marża EBITDA, do 14,5 proc. - podała spółka.

- Co istotne, stopniowo zwiększamy rentowność po przejściowych latach 2016-2017, w których negatywnie odczuwaliśmy szereg czynników zewnętrznych. Obecnie rynkowe ceny usług rosną w ślad za wzrostem kosztów pracy w sektorze - dodał członek zarządu ds. finansowych w Hollywood Krzysztof Cetnar.

- Systematycznie zwiększamy też udział bardziej zaawansowanej usługi wynajmu tekstyliów z pełnym serwisem w miksie produktowym, a taka bardziej zaawansowana usługa również wspiera nasze wyniki - dodał.

Wśród celów spółki jest również maksymalizacja cash flow. - Warto zauważyć, że grupa Hollywood wygenerowała w okresie styczeń-wrzesień br. blisko dwukrotnie wyższe przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej. Przekroczyły one 9,2 mln zł - pod Cetnar.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce. Jest obecna w trzech segmentach rynku - szpitalnym, hotelarsko-gastronomicznym (HoReCa) oraz odzieży roboczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Atak Byków
5 lata temu
BIOTON !!!,, za chwilę widełki.