Notowania

technologie
16.07.2018 13:49

Homeit planuje do końca roku pozyskać ponad 300 nowych klientów w Polsce

Homeit, portugalski system wynajmu krótkoterminowego, planuje do końca roku pozyskać ponad 300 nowych klientów w Polsce, podała spółka

Podziel się
Dodaj komentarz

,,Jeden z najdynamiczniej rozwijających się startupów europejskiego sektora wynajmu krótkoterminowego - homeit - wkroczył do Polski i planuje do końca roku pozyskać ponad 300 nowych klientów. Swoją szansę upatruje przede wszystkim w silnie rozwijającej się krajowej turystyce opartej na sharing economy, a także rosnącej liczbie projektów deweloperskich. Polska ma być bazą do dalszej ekspansji w regionie CEE" - podała spółka.

Firma zdobyła w Polsce kilkudziesięciu klientów, obserwuje też wyraźne zainteresowanie ze strony dużych deweloperów budujących apartamentowce z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. Równie obiecująco - w ocenie spółki - prezentuje się rozwój polskiego sektora sharing economy i te czynniki będą wspierały wzrost obrotów przedsiębiorstwa na poziomie kilkunastu procent każdego miesiąca.

,,Realizujemy instalacje w największych miastach w Polsce, ale mamy ambicję stać się domyślnym wyborem, jeśli chodzi o rozwiązania kontroli dostępu dla apartamentów wynajmowanych na doby na polskim rynku. Już teraz jako startup rozwijamy się bardzo dynamicznie - obecnie zatrudniamy 23 osoby i pracujemy w dwóch biurach - w Lizbonie oraz Warszawie. W najbliższych planach mamy wzrost zatrudnienia dostosowany do tempa rozwoju naszego biznesu" - powiedział country manager w Polsce Patryk Rutkowski, cytowany w komunikacie.

Funkcją, która wyróżnia portugalską firmę spośród ofert na rynku jest możliwość otwierania przez turystę mieszkania, przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji - wpisaniu kombinacji cyfr na zainstalowanej obok klawiaturze lub za pomocą prostego SMS-a. Po upływie terminu wynajmu wygenerowany kod automatycznie przestanie działać.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz