Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Huckleberry Games zadebiutuje w czwartek na rynku NewConnect

0
Podziel się:

Huckleberry Games zadebiutuje jutro na rynku NewConnect, podała spółka.

Huckleberry Games zadebiutuje w czwartek na rynku NewConnect

"Wejście na alternatywny rynek stanowi jeden z głównych elementów w strategii rozwoju spółki i powinno pozwolić jej na dalszy dynamiczny rozwój. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadzi do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 499 999 akcji serii C oraz 102 439 akcji serii E Huckleberry Games" - czytamy w komunikacie.

Spółka z oferty publicznej akcji serii E pozyskała ponad 2 mln zł, które zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzenia mobilne. Cena emisyjna akcji serii E wynosiła 20,0 zł. Zarząd Huckleberry Games przewiduje, że debiut na rynku NewConnect pozwoli na zwiększenie transparentności i rozpoznawalności spółki, co powinno się przełożyć na jej dynamiczny rozwój w kolejnych latach, podano także.

,,Z pewnością debiut na rynku NewConnect zwiększy rozpoznawalność Huckleberry Games, a my przyjmiemy to z pełną odpowiedzialnością. Im więcej oczu skierowanych na nas, tym lepiej. Tworzymy gry po to, by sprostać pomysłom, sugestiom oraz ideom naszej grupy docelowej. Im większa popularność, tym większe oczekiwania nas wobec samych siebie i motywacja do działania oraz osiągania zaplanowanych celów" - powiedział prezes Patryk Borowski, cytowany w komunikacie.

W kwietniu 2017 r. Huckleberry Games rozpoczęła sprzedaż gry ,,Edengrad" za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Produkcja ta została wprowadzona do dystrybucji w wersji Alpha, czyli w fazie wczesnego dostępu, co jest związane z chęcią budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia tej gry, podano także.

"Z kolei w październiku br. spółka otrzymała dofinansowanie z programu sektorowego GameINN w kwocie ponad 1,57 mln zł. Pozyskane środki pozwolą Huckleberry Games na realizację nowego oraz innowacyjnego projektu związanego ze stworzeniem Algorytmu Prawdziwego Życia (APŻ). Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 2 561 tys. zł. Pozyskanie przez emitenta dofinansowania stanowi jeden z elementów długoterminowej strategii rozwoju w zakresie rozwoju na różnych płaszczyznach w sektorze gier video" - wskazano w informacji.

Huckleberry Games zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG. Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry ,,Edengrad" jest autorską technologią spółki, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową. Spółka chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy ,,Edengradu", w której będą się oni komunikować z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze, m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium, wymieniono w komunikacie.

Strategia rozwoju Huckleberry Games zakłada dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. Następną bardzo ważną produkcją studia będzie gra RPG o roboczej nazwie ,,Stay Hungry" przeznaczona na komputery PC oraz konsole, podano także.

Jednym z akcjonariuszy Huckleberry Games jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - Erne Ventures.

(ISBnews)

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)