Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hygienika chce osiągać zyski w 2010 roku

0
Podziel się:

Hygienika w 2010 roku planuje dalej poszerzać ofertę produktów, pozyskać nowe kontrakty z sieciami handlowymi, a także wprowadzić swoje towary do sklepów internetowych.

Hygienika chce osiągać zyski w 2010 roku
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

*Hygienika w 2010 roku planuje dalej poszerzać ofertę produktów, pozyskać nowe kontrakty z sieciami handlowymi, a także wprowadzić swoje towary do sklepów internetowych. Działania te wraz z kontrolą kosztów mają umożliwić w tym roku uzyskanie zysków na każdym poziomie rachunku wyników - podała spółka w strategii na lata 2010-2011. *

Po trzech kwartałach 2009 roku przychody Hygieniki wyniosły 21,7 mln zł, a strata netto 1,8 mln zł.

_ Zarząd spółki rozpoczął proces podwyższania rentowności już w 2009 roku, skupiając się na renegocjacji umów handlowych, eliminowaniu nierentownych kontraktów, oraz optymalizacji kosztów logistyki. Dzięki tym działaniom udało się podnieść marżę zysku ze sprzedaży. W kolejnych latach zarząd będzie skupiał się na ścisłej kontroli kosztów wytworzenia produktów; stałej poprawie rentowności sprzedaży; optymalizacji kosztów sprzedaży i ograniczaniu kosztów logistyki _ - napisano.

_ Strategicznym celem zarządu jest poprawa wyników finansowych spółki i osiągnięcie zysku na każdym poziomie już w 2010 roku _ - dodano.

Hygienika w 2009 roku rozpoczęła poszerzanie oferty o produkty komplementarne m.in. chusteczki nasączone dla dzieci i dezodoranty. W roku 2010 zostaną włączone do oferty produkty zarówno z segmentu higieny osobistej( tampony dla kobiet, mydła i żele pod prysznic) jak i segmentu środków czystości (płyny do prania i płukania, płyny do mycia naczyń, środki do czyszczenia mebli). Ofertę dodatkowo poszerzą produkty ekologiczne.

W roku 2009 spółka zawarła kontrakty z Tesco, Makro, Real-em, Polomarketem, Auchan, Netto i Kauflandem. W roku 2010 i 2011 Hygienika planuje podpisanie umów z sieciami handlowymi zarówno w Polsce jak i sąsiednich krajach.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)