Notowania

rynek spożywczy
26.10.2016 12:19

IMC obsiała 13,7 tys. ha pszenicą ozimą o 11% mniej niż w ub.r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Industrial Milk Company (IMC) zakończyła kampanię siewną pszenicy ozimej, poinformowała spółka. Uprawa, która będzie zbierane w kolejnym sezonie, zajmuje powierzchnię 13,7 tys. ha, o 11% mniej niż w 2015 roku, podano również.

"Biorąc pod uwagę wyniki produkcyjne IMC w zakresie soi w ostatnich dwóch latach, od następnej wiosennej kampanii siewnej planujemy zwiększać zasiewy soi kosztem innych upraw, w tym pszenicy" - powiedział dyrektor ds. produkcji Vladislav Lavrinenko, cytowany w komunikacie.

W tym roku IMC około 70% areału pszenicy ozimej zasiało wysokoprodukcyjnymi gatunkami pszenicy zagranicznej selekcji. Spółka przeznaczyła również o 20% więcej wieloskładnikowych nawozów podczas zasiewów zboża ozimego, podano również.

"Wykorzystanie nowoczesnych siewników Horsch Pronto pozwoliło na przeprowadzenie jakościowej kampanii siewnej. Wdrożone działania mają na celu zwiększenie wydajności pszenicy ozimej w sezonie 2016/2017. Efekty zastosowanie nowych technologii oraz dodatkowych środków ochronnych sprawdziły się już w przypadku ponadprzeciętnych wyników zbiorów roślin oleistych" - czytamy w komunikacie.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz