Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

IMC: Zbiory soi i słonecznika lepsze niż w ub.r. oraz niż plany na br.

0
Podziel się:
IMC: Zbiory soi i słonecznika lepsze niż w ub.r. oraz niż plany na br.
bEDCWath

Industrial Milk Company (IMC) zakończyła zbiory roślin oleistych - słonecznika i soi, podała spółka. Wydajność obu upraw okazała się lepsza od wyników z ubiegłego roku i była wyższa od planu na ten rok, podano również.

"W tym roku w pełnym wymiarze swój efekt osiągnęły wszystkie technologiczne zmiany w uprawie soi i słonecznika, które wdrożyliśmy w 2015 roku. W 2016 r. całość soi była zasiana wysokoprodukcyjnymi gatunkami austriackiej i kanadyjskiej selekcji. Pozytywny wpływ na wydajność soi i słonecznika miały zmiany w uprawie gleby. Dodatkowo, nasi specjaliści w odpowiednim czasie zareagowali na pojawienie się chorób grzybkowych u części zasiewów, które pojawiły się ze względu na nadmiar opadów w maju - czerwcu. W związku z tym przeprowadzili dodatkową pracę z środkami ochronnymi - fungicydami na polach z soją i słonecznikiem, dzięki czemu udało się uratować zbiory. W rezultacie osiągnęliśmy rekordowe żniwa roślin oleistych w 2016" - powiedział dyrektor ds. produkcji Vladislav Lavrinenko, cytowany w komunikacie.

Wydajności soi wyniosła 3,4 t/ha, co oznacza o 30% lepszy wynik niż w 2015, podano również

bEDCWatj

"Rezultat żniw jest również znacząco wyższy od średniej w całym kraju. Według danych Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności, 20 października średnia krajowa wydajność soi wynosiła 2,2 t/ha. Na polach IMC uprawa była zebrana z powierzchni 6,4 tys. ha, a cały plon (przed osuszeniem) wyniósł 21,6 tys. ton" - czytamy w komunikacie.

Wydajność słonecznika w gospodarstwach IMC w tym roku wyniosła 3,1 t/ha (wzrost o 11% vs 2015 r.), co jest o 40% lepszym wynikiem niż średnia na Ukrainie, podano także.

"Z oficjalnych danych wynika, że 20 października średnia krajowy wydajność słonecznika kształtowała się na poziomie 2,2 t/ha. IMC zebrało w tym roku słonecznik z powierzchni ponad 25 tys. ha, a w sumie zbiory (przed osuszeniem) wyniosły 78,9 tys. ton" - czytamy w komunikacie.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

bEDCWatK
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)