Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
01.03.2018 17:43

Impexmetal dokonał odpisu aktualizacyjnego na kwotę 23,5 mln zł

Impexmetal podjął decyzję o utworzeniu odpisu aktualizującego wartość posiadanego pakietu akcji spółki stowarzyszonej Alchemia w kwocie wynoszącej ok. 23,5 mln zł, poinformowała spółka. Odpis zostanie ujęty w jednostkowym oraz skonsolidowanym sprawozdaniu spółki i grupy za 2017 r. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"W toku procesu sporządzania sprawozdań finansowych za 2017 rok, po zakończeniu w dniu 1 marca 2018 roku procesu weryfikacji struktury posiadanych inwestycji kapitałowych w zakresie trwałej utraty ich wartości, podjęta została decyzja o utworzeniu niepieniężnych odpisów aktualizujących wartość posiadanego pakietu akcji spółki stowarzyszonej Alchemia w kwocie wynoszącej ok. 23,5 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Odpisy w identycznych kwotach zostaną ujęte odpowiednio w jednostkowym oraz skonsolidowanym sprawozdaniu spółki i grupy kapitałowej Impexmetal za rok 2017, dodano.

"Dokonane odpisy mają charakter memoriałowy i nie będą miały wpływu na płynność finansową oraz bieżącą działalność operacyjną spółki oraz jej grupy kapitałowej" - podkreślono w komunikacie.

Sprawozdania finansowe grupy kapitałowej Impexmetal pozostają w toku wykonywania czynności rewizji finansowej ze strony audytora i tym samym nie można wykluczyć możliwości zmiany w zakresie kwoty dokonanego odpisu, wyjaśniono w komunikacie.

Spółka podała, że ostateczna kwota odpisu wraz z wynikami finansowymi spółki oraz jej grupy kapitałowej za 2017 zostanie przekazana w ramach raportów rocznych, których publikacja została zaplanowana na 15 marca 2018 r.

Głównym przedmiotem działalności Impexmetalu jest produkcja walcowanych aluminiowych wysoko przetworzonych wyrobów płaskich. Od czerwca 1997 roku akcje Impexmetalu są notowane na warszawskiej giełdzie, a od 2005 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej Boryszew.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz