Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
imx
12.11.2010 17:12

Infovide-Matrix ma coraz więcej zamówień

Portfel zamówień spółki IT Infovide-Matrix na 2011 r. jest wyższy o 38% od backlogu na kolejny rok, jaki spółka posiadała na koniec III kw. 2009 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Portfel zamówień spółki IT Infovide-Matrix na 2011 r. jest wyższy o 38% od backlogu na kolejny rok, jaki spółka posiadała na koniec III kw. 2009 r. W rozmowie z ISB, wiceprezes Borys Stokalski poinformował, że IV kw. powinien być lepszy pod względem sprzedaży, a w całym roku firma zanotuje zysk netto. Stokalski nie spodziewa się kolejnych wydarzeń jednorazowych, które w tym roku negatywnie zaważyły na wyniku spółki.

_ Stan backlogu to dla nas bardzo wymierny wskaźnik wyprzedzający. Na razie jego wzrost o 38% w porównaniu do stanu sprzed roku nie znaczy oczywiście, że o tyle zwiększymy przychody, bo chodzi o zbyt mały udział w całości sprzedaży, ale sygnał jest bardzo dobry. Spodziewamy się, że również kolejne miesiące przyniosą wzrost kontraktacji na 2011 rok powyżej ubiegłorocznego backlogu. _ – powiedział Stokalski.

Dodał, że w IV kwartale przychody spółki w sektorze usług powinny co najmniej utrzymać się na poziomie sprzed roku a wzrosną przychody ze sprzedaży technologii.

_ Spodziewamy się podtrzymania dobrych trendów z III kwartału. Wynik netto został zakłócony przez koszty finansowe związane ze zdarzeniem jednorazowym. Natomiast operacyjnie prowadziliśmy już zdrowy, dobry biznes _ – zaznaczył Stokalski. Dodał, że osiągnięty poziom marż nie satysfakcjonuje jeszcze zarządu, ale liczy, że obserwowany wzrost popytu pozwoli go poprawić.

Na wyniki spółki negatywny wpływ miał odpis o wartości 2,5 mln zł związana z decyzją zarządu spółki stowarzyszonej Utilis IT o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości.

_ To konserwatywna rezerwa. Upadłość Utilis IT nie rodzi dla nas żadnych dodatkowych zobowiązań _ – zapewnił Stokalski. Dodał, że nie spodziewa się wydarzeń jednorazowych, które mogłyby wpłynąć na wynik za IV kwartał.

_ Bankructwo Utilis IT nie zniechęca nas do dalszych akwizycji. Inne spółki, które przejmowaliśmy w ostatnim czasie spisują się bardzo dobrze. Jednak, z pewnością, dużo ostrożniej będziemy się przyglądać przedsięwzięciom typu start-up, takim jak Utilis IT. _ – powiedział Stokalski.

Współpraca z Utilis IT, spółką utworzoną przez byłych pracowników Sygnity, miała pomóc Infovide-Matrix w przyspieszeniu wzrostu przychodów w sektorze rozwiązań IT dla energetyki.

_ Rozwijamy naszą pozycję w tym sektorze w oparciu o wzrost organiczny i partnerstwa strategiczne ze światowymi dostawcami rozwiązań branżowych. Skutecznie robimy to od dwóch lat. Liczyliśmy, że Utilis IT spełni rolę 'swoistego 'akceleratora' w latach 2011-2012 i pozwoli nam uzupełnić ofertę rozwiązań rozliczeniowo-billingowych o dedykowane systemy własnej produkcji. Niepowodzenie tej koncepcji odbieramy jako sygnał, że transformacja energetyki stwarza większe zapotrzebowanie na wdrażanie sprawdzonych rozwiązań globalnych. _ – powiedział Stokalski.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 0,10 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 8,56 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 131,56 mln zł wobec 159,70 mln zł.

Tagi: imx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz