Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Infovide-Matrix ma mniej kontraktów

0
Podziel się

Poziom kontraktacji w Infovide-Matrix na 2010 r. wynosi obecnie 97,2 mln zł, podczas gdy przed rokiem był on na poziomie 130,6 mln zł.

Infovide-Matrix ma mniej kontraktów
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)
bEhzOlNN

*Poziom kontraktacji w Infovide-Matrix na 2010 r. wynosi obecnie 97,2 mln zł, podczas gdy przed rokiem był on na poziomie 130,6 mln zł. *

Spółka kończy prace nad nową, wieloletnią strategią. Gorsze rezultaty pierwszego półrocza są wynikiem przede wszystkim słabszej koniunktury rynkowej - poinformowała spółka w komunikacie.

_ Obecnie poziom kontraktacji w Infovide-Matrix na rok 2010 jest niższy w porównaniu do poziomu w tym samym okresie roku ubiegłego i wynosi 97,2 mln zł. Największy udział w backlogu całkowitych usług mają usługi dla sektorów telekomunikacyjnego, bankowego oraz administracji publicznej _ - napisano w raporcie.

bEhzOlNP

Podana kontraktacja nie uwzględnia spółek zależnych.

Infovide-Matrix podało, że kończy obecnie prace nad nową strategią, której elementy to m.in. akwizycje i zmiana profilu oferty.

_ Obecnie Infovide-Matrix finalizuje prace nad nową strategią, zakładającą bardzo ambitne cele rozwojowe. Nasze priorytety to: zmiana profilu oferty, zwiększanie udziałów firmy na szybko rosnących rynkach, rozwój poprzez akwizycje oraz silniejsza konsolidacja grupy kapitałowej _ - powiedział cytowany w komunikacie Jan Maciejewicz, prezes spółki.

W pierwszym półroczu 2010 r. informatyczna grupa wypracowała 0,78 mln zł zysku netto w porównaniu do 5,68 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie spadł do 2,98 mln zł z 7,2 mln zł, a przychody do 87,92 mln zł z 110,39 mln zł.

bEhzOlNV

Infovide-Matrix podało, że wyniki pierwszego półrocza 2010 są konsekwencją przede wszystkim słabszej koniunktury rynkowej najsilniej odczuwanej przez spółkę w końcówce ubiegłego oraz na początku obecnego roku, w szczególności w sektorze telekomunikacyjnym.

_ Trudną sytuację rynkową spółka odczuła przede wszystkim w pierwszym kwartale 2010, kolejne miesiące roku były już nieco lepsze. Niższe przychody odnotowaliśmy przede wszystkim w obszarze sprzedaży technologii, znacznie mniej został dotknięty spadkami kluczowy dla nas obszar usług. Ta sytuacja wynika przede wszystkim z mniejszej aktywności inwestycyjnej klientów, szczególnie w sektorze telekomunikacyjnym, oraz jednorazowej straty na projekcie w pierwszym kwartale. Odnotowaliśmy natomiast wzrost przychodów z usług w administracji publicznej i w sektorze finansowym _ - powiedział Maciejewicz.

Infovide-Matrix widzi jednak poprawę w ostatnich miesiącach.

_ Polityka inwestycyjna naszych klientów jest wciąż bardzo ostrożna, jednak w ostatnich miesiącach obserwujemy poprawę wyników oraz stabilizację backlogu kontraktów. Dobre wyniki wypracowały spółki z grupy kapitałowej: CTPartners, DahliaMatic i UtilisIT. Spodziewamy się, że zapowiadane ożywienie koniunktury na rynku IT umożliwi nam powrót do wzrostów. _ - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Królik, wiceprezes spółki.

bEhzOlOq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)