Notowania

transport
09.08.2016 09:12

InPost sprzedaje spółkę zależną. Dostanie za nią 10 tysięcy złotych

Sprzedaż spółek zależnych jest konsekwencją decyzji o zakończeniu działalności InPost w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

Spółka znana z żółtych paczkomatów zrezygnowała jakiś czas temu z obsługi przesyłek listowych. W związku z tym pozbywa się firm związanych z tym biznesem. Jedną z nich przejmie Tenes One.

InPost zawarł ze spółką Tenes One umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce zależnej Bezpieczny List za łączną cenę równą 10 tys. zł. To kwota dwukrotnie większa niż wartość księgowa tych udziałów.

Sprzedaż spółek zależnych jest konsekwencją decyzji o zakończeniu działalności InPost w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce.

InPost wskazał, że decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez zarząd, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów, okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

InPost jest największym, niezależnym operatorem pocztowym. Głównym profilem jej działalności są usługi pocztowo - kurierskie dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Najbardziej charakterystycznym elementem są Paczkomaty.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-08-2016

GośćŻyczę tej firmie i jej pracownikom jaj najgorzej z powodu niedostarczenia powiadomienia o rozprawie sądowej i nie uznania reklamacji za swoje … Czytaj całość

09-08-2016

Ziuta191Bardzo dobrze, że już nie obsługują sądów. Moje awizo sąsiadka znalazła na trawniku przed blokiem - facet z kiosku, gdzie miały być odbierane … Czytaj całość

09-08-2016

sssssInPost jest super.Wszystkei inny firmy przesylkowe kurierskie, wymiekaja przy Inposcie.Paczkomaty to strzal w 10 :)

Rozwiń komentarze (42)