Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Internet Group sprzeda Ad.Net

0
Podziel się

Spółka Internet Group podpisała z inwestorem z Europy Zachodniej harmonogram rozmów dotyczący przejęcia przez niego większościowego pakietu akcji Ad.Net.

Internet Group sprzeda Ad.Net
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)
bDSpatAR

Spółka Internet Group podpisała z inwestorem z Europy Zachodniej harmonogram rozmów dotyczący przejęcia przez niego większościowego pakietu akcji Ad.Net, poinformowała firma w komunikacie. Finalizacja transakcji ma nastąpić w ciągu kilku tygodni.

_ Obecnie strony opracowują dokumentację transakcji, której finalizacja powinna nastąpić w ciągu kilku tygodni _ - czytamy w komunikacie.

Internet Group w perspektywie kolejnych 3-5 lat planuje wspólnie z nowym inwestorem rozwijać spółkę Ad.Net, nie wykluczając w dalszym horyzoncie czasowym wyjścia z inwestycji.

bDSpatAT

_ Zaangażowanie zagranicznego inwestora w jedno ze znaczących aktywów grupy kapitałowej Internet Group jest istotnym krokiem w realizacji kompleksowego planu restrukturyzacji finansowej grupy. Zarząd Internet Group opracowuje wspólnie z inwestorem model dalszego rozwoju i wzrostu wartości Ad.Net, opartego o podwyższanie konkurencyjności spółki na rynku polskim i zagranicznym oraz prowadzenie bieżącej pracy operacyjnej ukierunkowanej na zwiększanie jej przychodów i poprawę rentowności operacyjnej _ - czytamy w komunikacie.

Na transakcję musi zgodzić się BRE Bank.

W I kw. 2010 r. Internet Group miało 1,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 0,29 mln zł straty netto rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 21,31 mln zł wobec 53,58 mln zł.

bDSpatBu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)