Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
11.07.2018 07:58

inviPay chce zwiększyć obroty do 1 mld zł rocznie do 2020 roku

inviPay spodziewa się w tym roku obrotów na poziomie przekraczającym 200 mln zł i celuje w poziom 1 mld zł rocznego obrotu do 2020 roku, poinformował ISBnews.tv prezes Jakub Więcław.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jako lider usług faktoringu w Polsce planujemy dalszy rozwój. Najważniejszy cel na najbliższe lata to utrzymać i umocnić pozycję lidera w zakresie świadczenia usług faktoringowych dla klientów z segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Drugim celem jest skuteczny rozwój naszej aplikacji poza granicami naszego kraju" - powiedział ISBnews.tv Więcław.

InviPay działa trzeci rok operacyjnie na rynku. Dotychczas spółka rozliczyła łącznie przeszło 200 mln zł transakcji swoich klientów. W pierwszym roku było 45 mln zł transakcji, w drugim roku 155 mln zł.

"Tylko w samym 2018 roku spodziewamy się minimum 200 mln zł obrotu. Co daje dynamiczny wzrost i pokazuje rozwój spółki, a także potencjał rynku polskiego. Liczymy jednocześnie, że cel 1 mld zł obrotu jesteśmy w stanie osiągnąć w 2019-2020 roku. Wtedy będziemy niekwestionowanym liderem rynku" - zaznaczył prezes.

Stwierdził jednocześnie, że rynek usług faktoringowych jest w bardzo dynamicznej fazie rozwoju. Łącznie cały rynek firm faktoringowych rozliczył w ubr. wierzytelności na ponad 200 mld zł. W tym obrocie uczestniczyło jedynie 9 tys. z setek tysięcy polskich firm.

"To plasuje nas naprawdę wysoko w rankingu krajów w UE, a dodatkowo nadal zwiększa się skala klientów korzystających z faktoringu. Z każdym miesiącem faktorzy obsługują większy wolumen, a to dobrze wróży branży, która jest dobrze postrzegana na tle całego rynku finansowego, który musi radzić sobie z różnymi wyzwaniami" - wskazał Więcław.

inviPay.com to startup z branży Financial Technology, z którego usług korzystają małe i średnie firmy w celu optymalizacji przepływów pieniężnych.

Sebastian Gawłowski

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

DamianZ firmą inviPay współpracuję przeszło 2 lata. Solidna, stabilna firma z najtańszą ofertą na rynku mikrofaktoringu. Bardzo polecam nawiązanie … Czytaj całość

11-07-2018

KlientPowodzenia z taką obsługą klienta który zostawia u was nie małe pieniądze daleko niezajdziecie szczególnie że konkurencja też już próbuje w tym … Czytaj całość

11-07-2018

DankaUsługi faktoringowe faktycznie są coraz bardziej popularne, samam mam kliku znajomych korzystających z idea i bardzo sobie chwalą. Fajna usługa, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)