Notowania

transport
17.11.2016 16:01

Ipopema rozpoczęła rekomendowanie Trans Polonii od 'kupuj' i wyceny 7,7 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Ipopemy rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Trans Polonia od zalecenia "kupuj" i wyceny akcji na poziomie 7,7 zł, wynika z raportu, do którego dotarła ISBnews, datowanego na 14 listopada.

"Akwizycja pozwoliła grupie urosnąć trzykrotnie. Innymi słowy, spółka nabyła podmiot, który pozwolił uzyskać lepszy dostęp to potencjalnych zleceniodawców. Zarząd deklarował, że liczba zapytań ws. oferty i zaproszeń do udziału w przetargach wzrosła znacząco w tym roku. Dzięki współpracy z jednym z największych graczy w europejskim sektorze petrochemicznym (PKN Orlen), spółka przestała być anonimowa i zaczęła być odbierana przez spółki zachodnioeuropejskie jako potencjalny, w pełni rozwinięty gracz w szeroko rozumianym biznesie logistycznym. To ma skutek w postaci szybkiego wzrostu obsługiwanych wolumenów z bardzo silnym potencjałem dalszego wzrostu" - czytamy w raporcie.

"Udział grupy w europejskim rynku transportu żywności i chemikaliów jest wciąż marginalny (ok. 0,1%), więc skala wzrostu jest raczej pytaniem o potencjał flotowy spółki, niż przewagi konkurencyjne. Wierzymy, że spółka będzie zdolna skorzystać z możliwości zostania średniej wielkości paneuropejskim graczem w obszarze logistyki. Poprawa wyników finansowych skłania nas do pozytywnej rekomendacji akcji spółki w ok. 41-procentowym potencjałem wzrostu w stosunku do obecnej wyceny" - czytamy dalej.

W dniu opracowania rekomendacji za akcję płacono 5,48 zł. W czwartek ok. godz. 15:15 kurs wynosił 5,63 zł.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w tym roku wyniesie 5 mln zł przy przychodach 179 mln zł, a w przyszłym wzrośnie do 9 mln zł przy 228 mln zł przychodów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz