Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ipopema obniżyła rekomendację dla AmRestu. Zaleca sprzedaż

0
Podziel się:

Analitycy Ipopema, w raporcie z 14 lutego, obniżyli rekomendację dla AmRestu do "sprzedaj" z "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 76,5 zł z 90 złotych.

Ipopema obniżyła rekomendację dla AmRestu. Zaleca sprzedaż
(Gripas/Dreamstime)

Analitycy Ipopema, w raporcie z 14 lutego, obniżyli rekomendację dla AmRestu do _ sprzedaj _ z _ trzymaj _, obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 76,5 zł z 90 złotych.

Raport sporządzono przy cenie 82,8 zł za akcję Amrestu. W poniedziałek ok. godz. 10.20 za papiery firmy płacono 75,8 złotego. Rekomendacja powstała po informacji o podpisaniu przez AmRest umowy zakupu 76,3 proc. hiszpańskiej sieci restauracji Restauravia.
_ _

_ Negatywnie oceniamy tę akwizycję, podnosimy więc nasz profil ryzyka dla akcji spółki do 'Wysoki' ze 'średni' i uwzględniamy w naszym modelu dodatkowe dyskonto na poziomie 15 proc., co prowadzi do redukcji ceny docelowej do 76,5 zł z 90 zł. W rezultacie obniżamy rekomendację do 'sprzedaj' z 'trzymaj' _ - napisano w raporcie Ipopemy.

Analitycy negatywnie oceniają transakcję m.in. z uwagi na niewielkie doświadczenie AmRestu w przejęciach, zaskakujący i ryzykowny geograficzny kierunek rozwoju i rosnące zadłużenie grupy, co może wpływać na plany ekspansji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)