Notowania

finanse
10.07.2017 08:50

Jacek Janiuk i Jakub Kocjan weszli do zarządu Skarbiec TFI

Podziel się
Dodaj komentarz

Skarbiec TFI powołał na członka zarządu Jacka Janiuka i Jakuba Kocjana na wiceprezesa, poinformował Skarbiec Holding.

"Rada nadzorcza spółki zależnej Skarbiec Holding - Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 1 września 2017 r. Jacka Janiuka na stanowisko członka zarządu Skarbiec TFI oraz uchwałę o powołaniu z dniem 7 lipca 2017 r. na stanowisko wiceprezesa Jakuba Kocjana" - czytamy w komunikacie.

Jacek Janiuk jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 17 lat działa w segmencie bankowości prywatnej i na rynku zarządzania aktywami, podano także.

"Przed dołączeniem do zespołu Skarbiec TFI pełnił funkcję dyrektora ds. produktów inwestycyjnych private banking w Alior Banku. Wcześniej, przez ponad 5 lat w Banku Citi Handlowy odpowiadał m.in. za zarządzanie departamentem bankowości prywatnej" - czytamy w komunikacie.

Jakub Kocjan ukończył wydział zarządzania i komunikacji społecznej w Instytucie Ekonomii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest prezesem ATF Consulting oraz członkiem rad nadzorczych Abadon Real Estate i Awbud, podano także.

Skarbiec TFI S.A. powstał w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających Towarzystw na polskim rynku. Na rynku krajowym Skarbiec TFI zajmuje piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem. Skarbiec Holding to grupa zarządzająca funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz świadcząca usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding jest akcjonariuszem Skarbiec TFI, które powstało w 1997 i zajmuje na rynku krajowym 5. miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem w Polsce i jest drugim największym, niezależnym TFI działającym w Polsce.

(ISBnews)

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz