Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kancelaria Statima pozyskała ponad 3,5 mln zł z publicznej emisji obligacji

0
Podziel się:
Kancelaria Statima pozyskała ponad 3,5 mln zł z publicznej emisji obligacji

Kancelaria Statima w ramach publicznej emisji obligacji pozyskała ponad 3,5 mln zł, poinformowała spółka. Środki zostaną przeznaczone na obsługę kosztów działania spółki, a w szczególności na akwizycję w kraju i rozbudowę systemu IT.

"Rynek docenił proponowany przez nas model biznesowy oraz plan rozwoju. Uważamy, że dzięki rosnącej wartości posiadanego przez nas portfela należności, konsolidacji polskiego rynku wierzytelności, ale również akwizycjom zagranicznym w niedalekiej przyszłości zadebiutujemy na głównym parkiecie warszawskiej giełdy" powiedział prezes Michał Konieczny, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie wyemitowanych dwuletnich obligacji, które zostaną wprowadzone Catalyst wynosi 8%, a kupon będzie wypłacany kwartalnie, podano także,

"Zakończyliśmy właśnie negocjacje dotyczące zawarcia kolejnej umowy z jedną z największych firm z branży ubezpieczeniowej. Przedmiotem kontraktu będzie serwisowanie należności ubezpieczeniowych" - dodał Konieczny.

Kancelaria Statima jest liderem w odzyskiwaniu należności komunikacyjnych w Polsce. Portfel klientów spółki tworzą zarówno miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne, jak i firmy o ogólnopolskim zasięgu, takie jak PZU, Tauron, PKP Intercity czy Przewozy Regionalne. W 2016 r. spółka wypracowała 40,7 mln zł przychodów oraz 14,4 mln zł zysku netto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)