Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kernel i Petrolinvest mogą wejść do WIG20

0
Podziel się:

Według analityków DM BZWBK mogą one zastąpić w składzie indeksu Cyfrowy Polsat i Polimex-Mostostal.

Kernel i Petrolinvest mogą wejść do WIG20
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według analityków DM BZWBK mogą one zastąpić w składzie indeksu Cyfrowy Polsat i Polimex-Mostostal. Rewizja indeksu nastąpi w marcu, a pod koniec stycznia giełda przygotuje listę rankingową przed tą zmianą.

_ Oceniamy, że Kernel może wejść do polskiego indeksu blue chipów z wagą 2,15 _ proc._ a Petrolinvest - 0,13 _ proc. - czytamy w raporcie. Analitycy oceniają, że kolejne zmiany będą dotyczyć struktury indeksu. Zwiększyć się może m.in. waga PKO BP (z 13,42 proc. do 15,00 proc.).

Inne spółki, których waga będzie zwiększona, to wg DM BZ WBK: GTC oraz Tauron.

_ O ile jesteśmy pewni, że Cyfrowy Polsat ustąpi miejsca Kernelowi w WIG20, o tyle sytuacja innych spółek może się zmienić do 31 stycznia _ - napisali analitycy. Według nich, Polimex może pozostać w WIG20, jeśli jego kurs wzrośnie o 15 proc. wobec ceny akcji Millennium, Boryszewa i ING BSK. Szansę na wejście do WIG20 ma też Enea.

Giełda planuje rozszerzenie indeksu blue chipów do trzydziestu spółek. Pierwotnie miało to nastąpić w 2010 r., jednak w grudniu prezes Ludwik Sobolewski poinformował, że decyzja w tej sprawie została odłożona.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)