Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kęty powrócą do polityki wypłaty dywidendy

0
Podziel się

Kęty już w przyszłym roku mogą powrócić do polityki wypłaty dywidendy. W czwartym kwartale tego roku spodziewają się okazji do akwizycji - poinformował Dariusz Mańko, prezes spółki.

Kęty powrócą do polityki wypłaty dywidendy
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)
bEircUtN

Kęty już w przyszłym roku mogą powrócić do polityki wypłaty dywidendy. W czwartym kwartale tego roku spodziewają się okazji do akwizycji - poinformował Dariusz Mańko, prezes spółki.

_ Jesteśmy spółką, która co roku wypłacała dywidendę. Zatrzymanie ubiegłorocznego zysku pomogłoby nam w negocjacjach z bankami i w utrzymaniu dobrych warunków kredytowania _ - powiedział Mańko.

_ Myślę, że wstrzymamy się z wypłatą dywidendy tylko w tym roku. Niewykluczone, że w przyszłym roku, w zamian za to, wypłacimy na przykład lepszą dywidendę _ - dodał.

bEircUtP

Grupa Kęty planuje w tym roku wydatki inwestycyjne na poziomie około 30 mln zł. Natomiast część inwestycji, o wartości około 15 mln zł, zamierza przesunąć w czasie.

Kęty spodziewają się, że w czwartym kwartale tego roku będzie okazja do akwizycji. _ Jeśli chodzi o akwizycję to myślę, że do tego tematu warto będzie wrócić w czwartym kwartale. Cały czas interesuje nas rynek niemiecki ze względu na jego potencjał i wielkość _ - powiedział Adam Piela, wiceprezes spółki.

Kęty zainteresowane są spółkami produkującymi dla segmentu auto motive oraz producentami systemów aluminiowych.

Grupa Kęty podtrzymuje prognozę wyników na cały rok. Planuje osiągnięcie w 2009 roku ponad 1 mld zł przychodów ze sprzedaży oraz 60 mln zł zysku netto.

bEircUtV

W pierwszym kwartale Grupa Kęty miała 2,8 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 30,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 249,6 mln zł przychodów.

Piela poinformował, że w drugim kwartale tego roku możliwy jest wolumenowo kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z pierwszym kwartałem, a przy stabilnych kursach walutowych również wartościowo.

_ Obserwujemy rosnący trend zamówień w segmencie wyrobów wyciskanych, wzrost zamówień na maj w porównaniu z marcem wynosi 20 procent. W segmencie opakowań giętkich sprzedaż będzie mniejsza, w systemach aluminiowych będzie stabilnie, ewentualnie zanotujemy wzrost. Natomiast w segmencie akcesoriów i usług budowlanych spodziewamy się wzrostu _ - powiedział Piela.

bEircUuq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)