Notowania

Przejdź na

KGHM odpisał ponad pięć miliardów złotych

Ponad pięć milionów złotych - tyle wynosi łączna wartość odpisów z tytułu zaktualizowanych testów na utratę wartości w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym KGHM za 2016 r. Większość tej kwoty stanowi odpis dotyczący kopalni Sierra Gorda w Chile.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały Prasowe KGHM)

Ponad pięć milionów złotych - tyle wynosi łączna wartość odpisów z tytułu zaktualizowanych testów na utratę wartości w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym KGHM za 2016 r.

KGHM odpisał 4,3310 mld zł z tytułu utraty bilansowej wartości pożyczki udzielonej Sierra Gorda SCM, 188,7 mln zł z tytułu utraty bilansowej wartości aktywów kopalni Robinson, 256,3 mln zł z tytułu utraty bilansowej wartości aktywów kopalni Zagłębia Sudbury i 414,4 mln zł z tytułu utraty bilansowej wartości aktywów KGHM Ajax - czytamy w komunikacie spółki.

Dokonane odpisy mają charakter niepieniężny i pozostają bez wpływu na sytuację płynnościową grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź.

KGHM zastrzegł jednocześnie, że przedstawione powyżej wartości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne wyniki testów zostaną przedstawione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2016 r., których publikacja jest planowana na 16 marca 2017 r.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

Tagi: kghm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2017

SEYNiektórym gimbusom w tej redakcji mylą się miliardy z milionami.

14-02-2017

SEY[QUOTE] Ponad pięć milionów złotych [/QUOTE]

Rozwiń komentarze (2)