Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Prawie milion złotych kary dla PZU. Ubezpieczyciel opóźniał wypłaty odszkodowań

8
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł. Stwierdziła naruszenia ubezpieczyciela w latach 2013-2015.

Największy polski ubezpieczyciel zapłaci karę.
Największy polski ubezpieczyciel zapłaci karę. (PZU)

KNF stwierdziła przypadki opóźnień w przyznawaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych.

"Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2013-2015. Za naruszenia obejmujące wskazany okres Komisja stosowała już sankcje. Zakład ubezpieczeń wdrożył zaś intensywne środki zaradcze oraz usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary" - czytamy w komunikacie KNF.

Zobacz także: Do PZU, czyli do lekarza. Ubezpieczyciel rozbudowuje sieć placówek medycznych

To nie pierwsza kara nałożona przez urzędników nadzoru na PZU. W połowie maja ubezpieczycielowi nakazali zapłatę 800 tys. zł (zmniejszone do 750 tys. zł). Największa w tym roku kara została nałożona pod koniec marca. Także w związku z opóźnieniami w wypłacie odszkodowań ubezpieczyciel dostał 1,7 mln zł kary.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
czosnek
3 lata temu
Ludzie czytajcie co pisze "Stwierdziła naruszenia ubezpieczyciela w latach 2013-2015" Potrzeba jeszcze jakiegoś komentarza?
uzp
3 lata temu
Klienci zapłacą
Jaś
3 lata temu
Zaraz, zaraz, czyli 3 mln złotych z państwowej instytucji (w tym możliwe że naszych emerytur) zostały właśnie wyprowadzone a wy sie jeszcze cieszycie? Komu zaplacili tą kasę? I z czego sfinansowali te kary ... Coś czuję ze niedługo będzie nowa afera ....
adam
3 lata temu
to nie pzu powinno płacić, bo pieniądze będą pochodziły z zawyżonych składek ubezpieczeniowych klientów, powinni płacić prezesi z tamtych lat, to sie odbywało za przyzwoleniem a może i zachętą zarządów
Andrzej
3 lata temu
i tak my obywatele za to zapłacimy , a "rząd" bzie miał czym dzielić