Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawie milion złotych kary dla PZU. Ubezpieczyciel opóźniał wypłaty odszkodowań

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł. Stwierdziła naruszenia ubezpieczyciela w latach 2013-2015.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)
Największy polski ubezpieczyciel zapłaci karę.

KNF stwierdziła przypadki opóźnień w przyznawaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych.

"Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2013-2015. Za naruszenia obejmujące wskazany okres Komisja stosowała już sankcje. Zakład ubezpieczeń wdrożył zaś intensywne środki zaradcze oraz usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary" - czytamy w komunikacie KNF.

Do PZU, czyli do lekarza. Ubezpieczyciel rozbudowuje sieć placówek medycznych

To nie pierwsza kara nałożona przez urzędników nadzoru na PZU. W połowie maja ubezpieczycielowi nakazali zapłatę 800 tys. zł (zmniejszone do 750 tys. zł). Największa w tym roku kara została nałożona pod koniec marca. Także w związku z opóźnieniami w wypłacie odszkodowań ubezpieczyciel dostał 1,7 mln zł kary.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, kara, pzu, odszkodowania, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

InkaBardzo dobrze

05-12-2018

waldekSUPER

05-12-2018

assw ramach rekompensaty pzu podniesie składki :P

Rozwiń komentarze (8)