Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF nałożyła na Generali TU 270 tys. zł kary

KNF nałożyła na Generali TU 270 tys. zł kary

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 270 tys. zł w związku opóźnieniami w przyznaniu i wypłacie odszkodowań lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych, podała Komisja.

"Komisja jednogłośnie nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 270 tys. zł za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Grupa Generali Polska jest członkiem Generali PPF Holding BV, który działa w 14 krajach regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Poprzez spółki zależne, Holding zarządza aktywami o wartości 15 mld EUR i obsługuje w tym regionie ponad 13 mln klientów. Swoje usługi Generali świadczy dla 2 mln klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych w Polsce.

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie