Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kov
06.09.2010 10:43

KOV będzie prowadził poszukiwania w Syrii

Firma wydobywcza Kulczyk Oil Ventures będzie prowadzić poszukiwania na terenie Bloku 9 w Syrii z MENA Hydrocarbons Inc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

Firma wydobywcza Kulczyk Oil Ventures (KOV) będzie prowadzić poszukiwania na terenie Bloku 9 w Syrii z MENA Hydrocarbons Inc, poinformowała spółka w komunikacie. MENA nabędzie 30-proc. udział w tym bloku.

_ Zgodnie z warunkami umowy zawartej z Loon Latakia Limited, spółką w pełni zależną od Kulczyk Oil, MENA: 1.nabędzie 30-procentowy udział w Bloku 9 poprzez dokonanie zapłaty na rzecz Kulczyk Oil 30% kwoty kosztów poniesionych do chwili obecnej, które dotychczas łącznie wyniosły około 10,4 mln USD, 2.pokryje 60% kosztów pierwszego odwiertu poszukiwawczego na terenie Bloku 9; oraz 3.przejmie odpowiedzialność za 30% gwarancji bankowej wystawionej na kwotę 6.758.241 USD, która jest w chwili obecnej zabezpieczona tylko i wyłącznie przez Kulczyk Oil _ – czytamy w komunikacie.

MENA jest prywatną spółką międzynarodową skupiającą się na budowaniu portfela aktywów na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. MENA, dysponująca sprawdzonym zarządem oraz zespołem technicznym z bogatym doświadczeniem w pracy na Bliskim Wschodzie, jest obecnie posiadaczem koncesji na rozpoznawanie złóż w Egipcie.

_ Kulczyk Oil wyraziła uprzednio zgodę na przekazanie 20-procentowego udziału w prawie użytkowania górniczego Bloku 9 na rzecz Triton Petroleum Pty Ltd oraz 5-procentowego udziału w prawie użytkowania górniczego na rzecz osoby trzeciej. W związku z powyższym bezpośredni udział Loon Latakia w Bloku 9 wynosi 75% przed skutecznym zawarciem umowy z MENA, oraz 45% po jej skutecznym zawarciu. Każda cesja udziału na rzecz Triton Petroleum lub MENA wymaga zgody General Petroleum Corporation, państwowego koncernu naftowego Syryjskiej Republiki Arabskiej _ – czytamy dalej.

Tagi: kov, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz