Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kruk ma umowę nabycia wierzytelności we Włoszech o wartości ok. 300 mln euro

0
Podziel się

Warszawa, 14.09.2018 (ISBnews) - Kruk oraz jego spółka zależna - ItaCapital z siedzibą w Mediolanie zawarły wiążącą umowę z Findomestic Banca S.p.A., której przedmiotem jest nabycie wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej ok. 300 mln euro (wg. kursu średniego NBP z 14 września 2018 r. - 1,3 mld zł).

Kruk ma umowę nabycia wierzytelności we Włoszech o wartości ok. 300 mln euro
bEhpdAHV

"W umowie wskazano warunek zawieszający, określający, iż przeniesienie własności wierzytelności objętych umową na nabywcę nastąpi pod warunkiem zapłaty ceny. Zawarta umowa nie przewiduje kar umownych. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach" - czytamy w komunikacie.

Kruk S.A. jest stroną umowy jako gwarant prawidłowego wypełnienia przez nabywcę wszystkich zobowiązań wynikających z niniejszej umowy.

Na początku września br. Kruk poinformował, że jego spółka ItaCapital S.r.l. wygrała na rynku włoskim przetarg na zakup portfela niezabezpieczonych wierzytelności o wartości nominalnej ok. 302 mln euro.

bEhpdAHX

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

bEhpdAIy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)